Death Stranding, Kojima Productions tarafından geliştirilen ve Sony Interactive Entertainment tarafından PlayStation 4 platformunda yayınlanan bir video oyunu. Sözleşmenin sona ermesinin ardından 2015 yılında Konami’den ayrılan Hideo Kojima ve şirketinin yapmış olduğu ilk oyundur. Bu muhteşem yapımda, tanıdık bir çok yüz görebileceğiz. Mesela Hannibal adlı diziden tanıdığınız Mads Mikkelsen, The Walking Dead adlı yapımdan tanıdığınız Norman Reedus ve daha bir çok tanıdık yüzü görebileceğiz.

Oyunun hikayesi de basit aslında; Yakın gelecekte, gizemli patlamaların dünyayı sarsması, Ölüm Kıyısı olarak bilinen bir dizi doğaüstü olayın gerçekleşmesine neden olur. Topraklara musallat olan öteki dünyaya ait yaratıklar ve kapıda bekleyen kitlesel yok oluş karşısında Sam Porter Bridges, mahvolmuş topraklar boyunca yolculuk etmeli ve insanoğlunu kapıdaki felaketten kurtarmalıdır.

İşte bu muhteşem yapım 2020 yılında, PC Platformuna gelerek oyunseverlerin yüzünü güldürüyor. Bilgisayar sürümünde hiç bir problemin olması beklenmiyor çünkü konsol oyuncuları, kendi platformlarında oyunu bizler için önceden test ettiler. 🙂 Aşağıdaki videoya göz atarak oyunun yaklaşık olarak 6 dakikalık oynanışını izleyebilirsiniz.

Death Stranding Gameplay - 6-Minute Gamescom 2019 Demo - PS4

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin