Windigo Gaming, 15 Ağustos 2019 Perşembe günü başlayıp 3 gün sürecek olan ESL Pro League Sezon 9 Avrupa relegasyonunda tamamen Bulgar oyunculardan oluşan eski kadrosunu kullanacağını açıkladı. Eski kadroda Türk oyuncu Buğra “Calyx” Arkın ve Fransız oyuncu Ali “hAdji” Haïnouss yerine Bulgar oyuncular olan Viktor “v1c7oR” Dyankov ve Yanko “blocker” Panov oynamaktaydı.

v1c7oR ve blocker hâlâ Windigo Gaming altında bulunan ancak Temmuz 2019’un başlarında yedeğe alınmış oyuncular. Onlarla oynama kararıysa aslında Windigo’nun mecburen vermiş olduğu bir karar. EPL 9. sezonunda Calyx ex-Space Soldiers, hAdji ise ex-3DMAX için oynamaktaydı. Aynı sezon içerisinde oyuncu değişikliği de ESL Pro League kurallarınca yasaklandığından takımın eski kadrosuyla oynaması gerekiyor.

Takım yapmış olduğu açıklamada Türk espor takipçilerini sevindirecek bir bilgiye de yer verdi. Windigo Gaming eğer EPL 10. sezonunda mücadele etmeye hak kazanırsa Calyx‘in de yer aldığı güncel kadrosunu kullanacak. Takımın EPL’nin 10. sezonunda mücadele etmeye hak kazanması için Bulgar oyunculardan oluşan kadronun, altı takımdan oluşan relegasyonu ilk üç takımdan birisi olarak tamamlaması gerekiyor.

Önceki içerikLOG Esports ve Turkey5 Elendi
Sonraki içeriks1mple’ın Twitch Hesabı Askıya Alındı

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin