Battle Royale oyunlarının vazgeçilmezi, günümüzde ise hala oynanmakta olan Fortnite’a büyük darbe geldi. 21 Temmuzda PC versiyonu, 26 Eylül’de ise mobil versiyonu olarak App Store ve Play Store da sunulmuştu.

 

Epic Games’in sevilen oyunlarından Fortnite, sorunları ile başı dertte. İos ve Android marketlerinden kaldırılan Fortnite dava açarak kendisini savunma durumunda.

Fortnite oyunu neden mağazalardan kaldırıldı ?

Epic Games Fortnite oyununu PC için çıkarttıktan sonra mobile de getirmeye karar vermişti. Bu karar ise mobil oyuncularını epey bir sevindirmişti. Oyunun mobile versiyonu geldiği zaman baya bir oynanmaya başlandı. Fakat mağazadan kaldırılan bu oyun epey bir sorunlara da yol açtı. Mağazalardan silinmesinin sebebi ise Fortnite, mobil için yerleşik ödeme sistemlerine alternatif olacak bir sistem ile çalışmalarına devam etmekteydi. Fortnite ise hem App Store’nin hemde Play Store’nin kurallarını ihlal ederek Fortnite oyununu mağazalarından kaldırdı. Şu konuya da değinelim. Apple, oyun geliştiricilerin uygulama içindeki satın alma işlemleri için kendi ödeme yöntemlerini tercih ettiklerinide vurguladı. Hal böyle oluncada Epic Games de bu sistemi istemediğinden ötürü kendi yöntemlerini kullanma kararı aldı.

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin