All-Stars ve Overwatch Lig’i büyük finalleri yakında başlıyor. Asya ve Kuzey Amerika’daki playoff turnuvalarından çıkmayı başaran dört takım, 8-10 Ekim tarihleri arasındaki Büyük Final Hafta Sonu boyunca ikili eleme usulünde ve çevrimiçi olarak mücadele edecek.

Üç gün sürecek etkinlik, Asya bölgesinin ikinci sıradan yerleşen takımı ve Kuzey Amerika bölgesinin ilk sıradan yerleşen takımı arasındaki maçla başlayacak.

Fikstür

Maç Saatleri;

13 Eylül tarihinde tamamlanacak bölge playofflarının ardından, Kuzey Amerika bölgesinden çıkan son iki takım Asya’ya seyahat ederek Büyük Final Hafta Sonu’nda mücadele edecek. Pandemi dolayısı ile eğer lig, oyuncuların seyahat etmesini güvenli bulunmazsa Büyük Final formatı değiştirilerek her bir bölgenin iki finalistinin uzun bir seri oynaması ve 2020 Sezonu’nun iki bölge şampiyonu olması sağlanacak.

Ödül Havuzu ve Dağıtımı

2020 şampiyonu, 1,5 milyon dolar değerindeki para ödülünü ve şampiyonluk kupasını evine götürecek. İkinci olan takım 750.000 $, üçüncü olan takım 450.000 $ ve dördüncü olan takımsa 350.000 $ elde edecek. Sezonun iki bölge şampiyonuyla tamamlanması halindeyse, para ödülü dağılımı şöyle değişecek: Her iki bölge şampiyonu 1.000.000 $ kazanırken, ikinci olan takımlarsa 500.000 $ kazanacak.

All-Stars

Takımlar çevrimiçi olarak mücadele edip Asya ve Kuzey Amerika olarak iki gruba ayrılırken, biz de sezon eğlenceyi ikiye katlıyor ve Büyük Final Hafta Sonu öncesinde iki All-Stars etkinliği düzenliyoruz. All-Stars Asya 26 Eylül Cumartesi gerçekleşecek ve bunu 3 Ekim Cumartesi gerçekleşecek All-Stars Kuzey Amerika takip edecek.

 

 

Taraftarlar şu andan 27 Ağustos tarihine kadar All-Star katılımcıları için oy verebilecek. Taraftarlar her bir bölge için (Asya ve Kuzey Amerika) rol başına dört oyuncu seçebilecek (hasar, tank ve destek). Her bir bölgede en çok oyu alan 18 oyuncu, kendi All-Stars etkinliklerinde yer almaya hak kazanacak. Nihai All-Stars kadrolarıysa oyuncuların nerede bulunduklarına ve etkinliklerin zamanına göre belirlenecek.

 

 

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin