AMD Avrupa’da silikon tasarımına odaklanan mühendislik kaynaklarını genişletme amacının bir parçası olarak Romanya’da yeni bir Tasarım Merkezi’nin açılacağını duyurdu. Bu yeni tasarım merkezi Romanya’nın en büyük ikinci şehri olan Yaş’ta yer alacak. AMD tasarım merkezinde, şirketin önde gelen yüksek performanslı bilgi işlem çözümlerinin hem donanım hem de yazılım yeniliklerini ilerletmeye odaklanan çeşitli mühendislerden oluşan bir ekip görev alacak.

amd

AMD Silikon Tasarım Mühendisi Kurumsal Başkan Yardımcısı Steven Hesley;

”Yaş’ta yeni bir tasarım merkezinin açılışı Avrupada’ki varlığımızı genişletmekten heyecan duyuyoruz. Romanya’daki ekibimiz, gelecekteki CPU çekirdek mimarileri ve yeni nesil bilgi işlem deneyimlerini hızlandırmaya yardımcı olacak ve AMD Infinity Fabric teknolojisi için önemli tasarım geliştirmelerine odaklanacak”.

AMD EMEA Satış Başkanı Yardımcısı Mario Silveira;

”AMD, müşterilerine dünyanın en kapsamlı zorluklarından bazılarını çözmeye yardımcı olan, gelişmiş güvenlik özelliklerine sahip yüksek performanslı ürünler sunmaya kendini adamıştır. Avrupa’nın Romanya’daki yetenekli mühendislerden oluşan bir ekip aracılığıyla şirketimizin sürdürülebilir ve endüstri lideri ürünler sunma vizyonuna katkıda bulunduğunu görmekten heyecan duyuyorum”.

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin