Bellek ürünleri ve teknoloji çözümlerinde dünya lideri olan Kingston Technology Company, analiz kurumu TrendForce’un gelirlere göre yaptığı son sıralamada dünyanın en iyi üçüncü parti DRAM modülü tedarikçisi olduğunu duyurdu. Kingston, 13,2 milyar ABD Doları gelir üzerinden tahmini %78,02 pazar payıyla zirvedeki yerini de korudu. TrendForce, Kingston’ın gelirinin bir önceki yıla oranla %2,03 arttırdığını ve böylece 18 yıldır en üst sırada art arda yer aldığını da belirtti.

Aşağıdaki tablo TrendForce tarafından verilen en iyi 10 DRAM modülü tedarikçisi sıralamasını gösteriyor.

Kingston, esnek kalmak ve sürekli değişen ihtiyaçlara ve piyasa koşullarına uyum sağlamak için tedarikçileri, ortakları ve müşterileriyle yakın çalışarak rekabet avantajını koruyor. Kingston’ın başarısının ardında ”Kingston Is With You” prensibi yer almakta. Dünyanın önde gelen DRAM çip alıcılarından bir olan Kingston, 2020’nın başlarında teknoloji sektörünün pandemi nedeniyle yavaşladığını düşüncesine proaktif bir yaklaşım sergileyerek kimi pazarlarda bellik çiplerine olan ihtiyacı önceden tespit etti ve ortaklarının depolarında yer alan envanter için ihtiyaç duyulan ek bileşenleri güvence altına almak üzere çalışmalarını yoğunlaştırdı.

Kingston bu dönemde evden çalışanlar, oyun oynayanlar ve sunucuların fazladan belleklere ihtiyaçları olacağını ön görerek ek DRAM gerektiren bölümlere hazırlanmak için insiyatif aldı.

Kingston DRAM İş Birimi Başkan Yardımcısı Yo Chen;

”TrendForce’un bulguları, şirketin zorlu bir iş ortamıyla başa çıkmak için devam eden büyümesi ve esnekliğini yansıtıyor. Piyasadaki lider konumumuz, ortaklarımız ve satıcılarımızla yakın iş birliği yapmamıza ve müşterilerimize 16Gbit modüller ve yakında çıkacak DDR5 gibi yeni teknolojiler hakkında eğitim ve rehberlik sağlamamıza olanak tanıyor”.

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin