AMD Radeon RX 6800 saf kas gücünü yazılımı ile birleştirmeyi planlıyor gibi görünüyor. Kart eskiye oranla ne kadar kas gücünden feragat etmiş gibi görünüyor olsa da içerisinde bir cevher yattığı aşikar. Şimdi kartta referans tasarım ile çıkan en yüksek sonucu görüyor olacağız.

CapFrameX tarafından Twitter’da yayınlanan ekran görüntüsüne göre, yakında çıkacak olan Navi 21 XL ekran kartı ortalama 2532 MHz hız aşırtacak. Ekran görüntüsünde görünen sensör istatistikleri, GPU 2462 MHz ila 2553 MHz arasında saat hızlarına sahip olduğunu ortaya koyuyor. Grafik kartının referans saat hızı 2105 MHz’dir.

OC Grafik

Ekran görüntüsü ayrıca bu testte Radeon RX 6800’ün ortalama 208W güç çekişine sahip olduğunu ve tepe noktası 269W olduğunu doğruluyor. Ortalama 60C sıcaklık kaydedilmiş, ancak çok kısa testin sonunda muhtemelen 63C’ye ulaşır (60 saniye gibi görünüyor).

Sızıntıda hangi verilerin gösterileceği ve yazarın kim olduğu belirsiz, ancak verilerin, grafik kartlarını Navi 21 GPU’ya dayalı olarak zaten test eden GPU incelemecilerinden geldiği tahmin ediliyor.

AMD Radeon RX 6800, XT olmayan, 3840 Akış İşlemcisi ve 16 GB GDDR6 belleğe sahiptir. Bu, AMD tarafından 18 Kasım’da 579 USD fiyatla piyasaya sürülecek en ucuz Navi 21 ekran kartı.

GPU Z Grafikleri

Ürün GPU Z grafiklerinde 2271 MHZ saat hızında çalışırken referans tasarım kart ile beraber 74 derecelerde görünüyor bu bağlamda CapFrameX firmasının bizler ile paylaşacağı bilgileri sabırsızlık ile bekliyor olacağız. Güncellemeler geldikçe sizler ile buradan paylaşıyor olacağım.

CapFrameX’in Twitter bağlantısı için buraya tıklayın.

İlginizi çekebilir; Kasım 2020 APU (Ekran Kartsız) Gaming Sistem Tavsiyesi

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin