Avrupa Minör turnuvası bugün itibariyle başladı. Ülkemizi turnuvada temsil eden w0xic ve Xantares, ilk maçlarında istediklerini oyunu ortaya koyamadı ve 2 temsilcimizde turnuvaya mağlubiyetle başladı.

Turnuva 17-21 Temmuz tarihleri arasında Almanya’da düzenleniyor. Turnuvada toplam 8 takım, 50.000$’lık ödül ve StarLadder Major turnuvasına 2 adet bilet için kıyasıya mücadele edecek. Ayrıca turnuvayı 3. olarak bitiren takım, Minor Play-in turnuvasına katılacak ve oradan son kez major turnuvasına çıkmak için mücadele edecek.

Turnuvada ülkemizi mousesports’da oynayan w0xic ile BIG’de oynayan Xantares temsil ediyor. Turnuvanın A grubunda mousesports ile NoChance karşı karşıya geldi. Maça çok iyi başlayan NoChance, ilk yarıyı önde kapatmayı başardı. İkinci yarıda mousesports, maçı çevirmeyi başarsa da son rauntlarda iyi bir oyun ortaya koyan NoChance, karşılaşmayı 16-14 kazanmayı başardı. BIG’de B grubunda North ile karşı karşıya geldi. North, karşılaşmayı baştan sona üstün olarak götürdü ve karşılaşmayı 16-6 kazanmayı başardı.

İki temsilcimizde ilk karşılaşmalarını kaybederek bizi üzdü. Eğer bir kere daha maç kaybederlerse turnuvadan elenecekler. Umarım iki temsilcimizde major turnuvasına gitmeye hak kazanır.

mousesports yarın saat 17.00’da CR4ZY/Sprout karşılaşmasının kaybedeni ile bo3 üzerinden karşı karşıya gelecek. BIG takımı ise yarın saat 17.00’da  Ancient/fnatic karşılaşmasının kaybedeni ile bo3 üzerinden karşı karşıya gelecek.

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin