Geçtiğimiz hafta sonu FACEIT’te 11 ülkeyi temsil eden topluluklar arasında klan savaşları oynanmıştı. Türkiye’yi TCL topluluğunun temsil ettiği 30 saat süren mücadelenin sonucunda oynanan maç sayısı ve kazanma oranına göre Türkiye birinci, Danimarka ikinci, Finlandiya ise üçüncü olmuştu. Başlangıçta belirlenen sisteme göre birinci ve ikinci ülkeler arasında final maçı oynanarak klan savaşlarının kazananı belirlenecekti ancak yapılan bir değişiklik doğrultusunda bu akşam öncelikle Danimarka ve Finlandiya arasında yarı final mücadelesi oynanacak, ardından kazanan ülke, Türkiye ile final karşılaşmasına çıkacak.

Turnuva programıysa şu şekilde:

9 Eylül Çarşamba
21.00 | Finlandiya vs Danimarka Yarı Finali (Bo1)
22.00 | Türkiye vs Yarı Final Kazananı (Bo1)

Türkiye’nin birinci tamamladığı ilk aşamada bireysel sıralamalara göre oyunculara toplamda 400.000 FACEIT puanı dağıtılmıştı. Bu karşılaşmayı kazanan takımsa klanına 100.000 Faceit puanı getirecek. Türkiye’yi temsil eden TCL, eğer karşılaşmayı “TCL for Turkey” isimli takımları kazanırsa 100.000 FACEIT puanını turnuva organizasyonlarıyla oyunculara dağıtacağını belirtti.

Türkiye’yi temsil edecek kadroysa bireysel sıralamalara göre belirlendi. Klan savaşlarının ilk aşamasında en iyi bireysel sıralamayı elde etmiş 10 seviye ilk 5 oyuncu bu akşam klan savaşları finalinde Türkiye’yi temsil edecek! Tam kadromuz şu şekilde:

Batuhan “ENERQIA” Öztürk
Yasin “BarrLass” Öztürk
Nusret “NUSONFIRE” Çırakçı
Mesut “MesutPux” Karaahmetoğlu
Furkan “XANTIVA” Önder

Heyecanın dorukta olacağı karşılaşmayı bu akşam 22.00’da ENERQIA’nın kanalından canlı izleyebileceksiniz:

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin