Selamlar Gamerbase takipçileri. Bu yazımızda Twitch Türkiye’nin en çok takipçi sayısına sahip yayıncılarını sizler için listeleyeceğiz. Bakalım son dönemin en popüler platformu Twitch’de kıyasıya rekabet sürerken, liste ne durumda ? İşte karşınızda Twitch Türkiye’nin en çok takipçiye sahip yayıncıları;

“Aşağıdaki liste “twitchtracker.com” sitesindeki “Takipçi Sayısı” baz alınarak hazırlanmıştır;”

1. wtcN – Ferit Karakaya

Listemizin ilk sırasında eskiden profesyonel League of Legends oyuncusu olan, şimdilerde ise çeşitli oyunları izleyicilerine sunan Ferit “wtcN” Karakaya var. Twitch Türkiye’nin en çok takipçi sayısına sahip olan yayıncısının, platform üzerinde tam 1.88 milyon takipçisi bulunuyor.

2. UNLOSTV – Cantuğ Özsoy

Çok uzun zamandır oyun ve Twitch yayın sektörünün içinde olan Cantuğ “UNLOSTV” Özsoy listemizde ikinci sırada yer alıyor. Özellikle kendi ekibiyle yaptığı CS:GO yayınları ile adından sıkça söz ettiren UNLOST, Twitch’de 1.59 milyon takipçiye sahip.

3. Jahrein – Ahmet Sonuç

Belki de Twitch Türkiye’nin en çok eleştirilen ancak bir o kadar da sevilen yayıncısı Ahmet “Jahrein” Sonuç, listemizde kendine üçüncü sırada yer buldu. Strateji ağırlıklı olarak, her türlü oyunu oynayan Jahrein, platform üzerinde 1.43 milyon takipçiye sahip.

4. KendineMuzisyen – Kemal Can Parlak

Mükemmel sesi, kendine has üslubu ve babasıyla yaptığı eğlenceli yayınlarla adından sıklıkla söz ettiren KendineMuzisyen, çok ufak bir farkla listede ilk üçe girmeyi kaçırarak, dördüncü sırada yer aldı. Twitch platformunda 1.40 milyon takipçiye sahip olan yayıncı, her yayınında izleyicilerini gülme krizlerine sokuyor.

5. Elraenn – Tuğkan Gönültaş

Namı diğer Twitch aleminin hikayeci abisi. Kendi ekibiyle yaptığı GTA 5 yayınları ile, defalarca izleyici rekorlarını kırdı. Aynı zamanda Karınca Çiftliğim isimli ayrı bir kanalı ile tarantula, yılan gibi hayvanları besleyen Elraenn, Twitch platformunda 1.28 milyon takipçiye sahip.

6. Mithrain – Cem Karakoç

Profesyonel PUBG oyuncusu olan Mithrain, yayınlarını da çoğunlukla bu oyun üzerinden yapıyor. Kendine has tarzıyla çok eğlenceli PUBG yayınlarını yapan Mithrain’in 1.27 milyon takipçisi bulunuyor.

7. Rammus53 – İslam Ekşioğlu

Rammus denilince akıllara hemen karadeniz şivesi geliyor. LoL’dan CS:GO’ya kadar her türlü oyunu oynayan yayıncı, izleyicilerine çok eğlenceli vakitler geçiriyor. Eğlenceli yayınlarını şivesi ile daha komik yapan Rammus’un Twitch üzerinde tam 1 milyon takipçisi bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Ağustos Ayında Twitch’te En Popüler 10 Oyun

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin