Oyun dünyasında rekabet Ağustos ayında da yükselmeye devam ediyor. Bu yazımızda geçtiğimiz aydaki en popüler oyunlara bir göz atacağız. Bakalım milyonlarca oyuncunun beklediği yeni oyunlar oyun camiasındaki rekabeti nasıl etkiledi ? İşte karşınızda Ağustos ayında Twitch platformunda en popüler olan 10 oyun;

“Aşağıdaki liste sullygnome.com web sitesindeki “İzlenme Süresi” baz alınarak hazırlanmıştır;”

1. League of Legends


Riot’un en ünlü oyunu, büyük bir farkla izlenen en popüler oyun olmaya devam ediyor. Twitch’de zirveyi bu ay da kimseye kaptırmayan oyun, 138.724.614 saat izlenerek listenin birinci sırasında yer alıyor.

2. Fall Guys


Listemizin ikinci sırasında, son dönemde adından sıkça söz ettiren Fall Guys var. Oyuncular tarafından çok sevilen oyun, çıkışından kısa bir süre sonra Ağustos ayında 105.920.385 saat izlendi.

3. Fortnite

Battle Royale türünün öncüsü Fortnite, bu ay da listede kendine üst sıralarda yer bulmayı başardı. Oyun, geçtiğimiz ay 89.621.132 saat izlendi.

4. Call of Duty: Modern Warfare

Listemizin dördüncü sırası bu ay değişmedi. Oyunun izlenme sayısı, listede ilk 3’e girmesine yine yeterli olmadı. Oyun geçtiğimiz ay 78.172.535 saat izlendi.

5. GTA V

Listede iki sıra birden gerileyen GTA V, Twitch ortamındaki popülerliğini yavaştan kaybediyor gibi görünüyor. Oyun 74.724.462 saat izlenerek, Temmuz ayında listede beşince sırada yer aldı.

6. VALORANT

Son dönemin en popüler oyunlarından biri olan VALORANT da listede yerini koruyamadı ve bir sıra geriledi. Yine de en büyük rakibi CS:GO’nun önünde olan oyun, geçtiğimiz ay 49.997.794 saat izlendi.

7. Counter-Strike: Global Offensive

Listemizin yedinci sırası bu ay da değişmedi. Yine en büyük rakibi VALORANT’ın bir basamak gerisinde kalan oyun, Ağustos ayında 49.221.370 saat izlendi.

8. Among Us

Ağustos ayının en büyük sürprizi Among Us’dan geldi. Piyasaya sürüldükten iki yıl sonra bir anda popüler olan oyun, geçtiğimiz ay 43.485.996 saat izledi.

9. Dota 2

Dota 2, bu ay kendine dokuzuncu sırada yer buluyor. Genellikle Ağustos ayında, Uluslararası DPC turnuvası Dota 2’yi öne çıkarırdı. Ancak DPC askıya alındığı için, sadece OMEGA Ligi Dota 2’yi listede tuttu. Oyun, 40.010.369 saat izlendi.

10. Minecraft

Minecraft geçtiğimiz aya göre tam dört basamak birden düştü. Twitch platformunda 36.890.333 saat izlenen oyun, Ağustos ayında sonuncu sırada yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Zula Yeni Yüzünü ”Zula Star” İle Belirliyor!

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin