Twitch platformunda League of Legends ve Valorant gibi oyunların yayınlarını yapan eski profesyonel espor oyuncusu Uğur “Panky” Taş son günlerdeki bit olaylarıyla ilgili sevenlerini üzen şaşırtıcı açıklamalarda bulundu. Yaptığı yaklaşık yirmi iki dakikalık yayında izleyicilerine kendisiyle ilgili bilgiler verdi.

“İlk gelen teklifi reddetmiştim.”

Uğur “Panky” Taş yaptığı açıklamalarda bitçilerden gelen ilk teklifi reddettiğini ve kendi kendine yettiğini, ekstra bir gelire ihtiyacı olmadığını belirttiğini söylüyor. Aynı zamanda bit aldığını reddeden kullanıcıların sık sık söylediği “Bana para geldiğinden haberim yoktu.” açıklamaları için ise şöyle söylüyor;

“Size şunu söyleyeyim; ‘Ben dashboard’uma bakmıyordum ki bana gelen parayı görmedim.’ gibi açıklamalar yapan kimseye inanmayın. Her yayıncı bir kere dashboard’una bakar. Yok ben bilmiyordum, ben yapmıyordum diyen kimseye inanmayın onları bir geçeceksiniz.”

Yayınında bazı ekran görüntüleri ve bit alımı yapılan web sitesini göstererek kendisiyle ilgili açıklamalarına devam etti.

“Ben bunun altında birkaç gündür eziliyorum.”

“Bu yayını yapmamın sebebi size karşı bunu söyleme zorunluluğu hissetmem. Benim hiçbir yerde ismim çıkmadı. Hiçbir yerde benim bunu yaptığımı kanıtlayan bir şey yoktu. Benim buna vicdanım el vermedi. Ben bunun altında birkaç gündür eziliyorum. Zaten ismim hiçbir yerde yok deyip kenara çekilebilirdim. Ama böyle yayınlara devam etmektense kendimi ortaya çıkarmanın daha samimi olacağını düşündüm. Bana da kimse senden şüpheleniyoruz demedi.

“Ben de size bunu açıkça söylüyorum. Neden söylüyorum çünkü içim el vermiyor, yüreğim büküldü yani. O yüzden ben de kendimi ortaya çıkarma kararı aldım.”

“Bir kere yaptıktan sonra baya bir üzülmüştüm. Yaptığım şey bir nevi kalpazanlıktı. Sonuçta para verip para satın alıyorum. Hayatta böyle bir şey var mı? Ondan sonra bu işi bırakmıştım. Ama yine de içim el vermedi ben bunu size anlatmak istedim.”

“İsmi iddialarda geçen ve bu işi yapmış olan yayıncılara da söylüyorum buradan. Temiz Twitch istiyorsanız çıkın ben yaptım deyin. Benim içim el vermediği için size söyledim gelip. Onların içi nasıl yayın yapmaya el veriyor? Ben temizliğin üstüne yatabilirdim ama suçumu kabul ve itiraf ediyorum. Benim böyle içim yarılıyorken diğerlerinin salağa yatması beni sinirlendiriyor.”

“Artık kanal falan kapanıyorsa da siteyi gösterdiğim için yapacak bir şey yok. Hakkınızı helal edin. Eğer ki bir daha yayın açmaya yüzüm olursa yayın açarım. Ama birazcık piyasada olmam.

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin