2 Haziran tarihinde resmi çıkışı yapmaya hazırlanan Riot Games’in FPS oyunu VALORANT, dünyaca bilinen espor sitesi Faceit’e eklendi. Henüz Faceit tarafından oyunun eklenmiş olmasıyla ilgili bir duyuru yapılmamış ve Faceit ana sayfasında VALORANT ile ilgili herhangi bir ögeye yer verilmemiş olsa da oyunun betadan çıkışı bekleniyor olabilir.

Kapalı beta sürümünde büyük bir beğeni toplayan VALORANT, 2 Haziran’da resmi olarak çıkışını gerçekleştirecek. Geçtiğimiz aylarda birçok CS:GO oyuncusu VALORANT’a geçerek kariyerlerine bu alanda devam edeceğini açıklamıştı. Bu açıklamalar ardından oyunun espor tarafına gözler dikilmişti ve oyunun espor tarafındaki ilk gelişmesi Faceit ile yaşanıyor.

Espor müsabakaları için dünyada en çok tercih edilen platform olan Faceit, özellikle CS:GO’daki üstünlüğüyle tanınıyordu.

Faceit, muhtemelen oyun henüz tam olarak çıkmamış olduğundan veya sistemler hazır olmadığından VALORANT için resmi bir eşleştirme açmamış, bunun yerine şimdilik üyeler veya organizasyonlar tarafından açılan ve yönetilen hublar mevcut. Ayrıca şu an için maçların skorları sunucudan otomatik olarak alınarak maçlar sonuçlandırılamıyor, takım kaptanlarının skor girişi yapması gerekiyor.

Faceit üzerinden oynanmakta olan bir VALORANT maçı

Eğer bir taraf sonucu onaylamazsa, hub adminleri maça müdahale ediyor. Oyun formatı olaraksa şu anda 1vs1 ve 5vs5 opsiyonları mevcut.

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin