PlayStation 4’e çıkması merakla beklenen oyunlardan Ghost of Tsushima oynanış videosu bugün (14 Mayıs) saat 23.00’da State of Play etkinliğinde gösterildi.

Sony ve Microsoft’un yeni nesil konsollarının çıkması beklenirken PS4’ün özel sürprizleri devam ediyor. Konsolun şüphesiz en çok beklenen oyunu The Last of Us: Part II olsa da duyurulduğu günden beri merakla beklenen bir başka PS4 özel yapım ise Ghost of Tsushima.

17 Temmuz’a adım adım

Sly Cooper ve Infamous serilerinin altına imzasını atmış olan Sucker Punch tarafından geliştirilen ve 17 Temmuz’da yayınlanacak açık dünya oyunu, Sony’nin bugün (14 Mayıs) TSİ 23.00’da yayınladığı State of Play etkinliğinde gösterildi.

Oyunda, Jin Sakai isimli samuray savaşçısının destansı hikayesini konu alıyor. 13. yüzyılda Moğol İmparatorluğu’nun Doğu’yu fethetmek için, Japonya’ya saldırmasını ele alıyor. Acımasız general Khotun Khan’ın liderliğindeki Moğol ordusu önüne gelen her şeyi yok ederken, Japonya ile arasında kalan tek engel Tsushima Adası’dır. Bu noktada ana karakterimiz Jin Sakai, Moğol ordusuna karşı direnen son klan üyelerinden biri.

State of Play etkinliğinde gösterilen 18 dakikalık oynanış videosuna aşağıdan bakabilirsiniz.

Ghost of Tsushima - State of Play | PS4

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin