Ubisoft, çıkarma üzere olduğu oyunlardan  birisinin gecikeceğini duyurdu. Planlamalar içerisinde Şubat ayında çıkarılması ön görülüyor fakat COVID-19 belirsizliklere sebep oluyor.

Ubisoft, şirketin  2020-21 mali planlamasına göre Şubat ayında beş tane ”triple-A” oyununun çıkacağını duyurdu. Raporlar içerisinde kesinleştirildi. Fakat geçtiğimiz günlerde paylaştığı duyuruya göre oyunlardan bir tanesinin, COVID-19 pandemisi sonucunda geliştiricilerin evden çalışmasından dolayı kaynaklanan bir problemden dolayı ortaya çıkan belirsizlikten dolayı bir yıl ertelenebileceğini belirtti.

Ubisoft Ceo’su Yves Guillemot ve CFO Frederick Duguet bu konu konu hakkında bir açıklamada bulunmadı. Görünüşe göre bu durum Ubisoft’un finansal anlamda hedef dahil etme planlarını geriye düşürürken, kazançlarınıda geriye götürücekmiş gibi gözüküyor. Bu yüzden yıl ve dönem sonu raporunda elde edebilecekleri ”AAA” ünvanını gelecek yıla erteleyecekleri muhtemel.

Ubisoft Açıklaması:

“COVID-19 krizi, sayısız belirsizlik ortaya çıkarttığı için ihtiyatlı olmayı gerektiriyor. Evden çalışmaya geçişin, üretimimiz üzerinde kısa süreli yankıları, birkaç hafta ile sınırlı kaldığı için önümüzdeki aylarda daha fazla netlik ve çözüm odağı sağlayacak. sürüm planlarımızı ve gelecek planlarımızı buna göre koruyabiliriz. ”

Konuşmasına ek olarak diğer oyunlar hakkında Ubisoft:

”Bir hafta ya da birkaç hafta ertelenme gibi bir durum diğer oyunlar üzerinde gerçekleşebilir.”

Ubisoft: ”Kesin olarak temkinli davranıyoruz. Önümüzde ki bir kaç ayın ne getireceğini bilmiyoruz. Bu yüzden ekiplerimiz mo-cap ve testler için tüm gerçekleşebilecek problemler ile mücadele ettiklerinden emin olmaya çalışıyorlar. Ne kadar öz verili olsakta bulunduğumuz durum dolayısıyla gecikmeler ile karşılaşıyoruz. Potansiyel her sorun ile ilgilenmeye çalışıyoruz.”

”Temkinliyiz. Belirli bir oyunda belirli bir sorun görmüyoruz. Oyunlarımızı geliştirirken ortada ki genel problemlere temkinli olmaya çalışıyoruz. Çıkabilecek sorunlara ödün vermemeye çalışıyoruz.”

Çıkması beklenen 5 oyun.

Bu yıl çıkması beklenen 5 oyun aslında açıklandı. Fakat Ubisoft en büyük yapımlarından olan bir oyunu isimsz bırakarak gizem yaratmak istedi. Bu 4 oyun; Rainbow Six Quarantine, Watch Dogs Legion, Gods and Monster ve Assasin’s Creed Valhalla. Bu 4 oyun bu yıl içerisinde yaz sonu yada son bahar civarlarında çıkacak olsada, beşinci ve ismi verilmeyen oyun gelecek yıla sarkacakmış gibi gözüküyor.

Sizce yeni çıkacak olan oyun hakkında bir fikrinz var  mı ?

Haberin detaylı içeriğinin bulunduğu kaynağa buradan ulaşabilirsiniz:

PC GAMER

 

 

Önceki içerikSony, 18 Dakikalık Ghost of Tsushima Oynanış Videosunu State of Play Etkinliği Kapsamında Gösterdi
Sonraki içerikDark Passage Gaming Akademi Başvuruları Başladı!
Geçmişte Mod-Z Esports'da PUBG oyuncusu olarak oynamış ve TOA Esports'da asistanlık yapmış olan yazarımız Bedirhan, şu anda Gamerbase'de yazdığı haberlerle sizleri bilgilendirmenin yanı sıra Dark Passage Esports Club'ta Menajerlik yapmakta.

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin