Sony, Horizon Forbidden West için geçtiğimiz günlerde aldığı kararlarla dünya genelindeki oyunculardan tepki çekmeye devam ediyordu. Şubat ayında çıkış yapacak olan oyunu için PS4’ten PS5’e yükseltme yapmak isteyen oyuncular tepkilerini sosyal medyada göstermeye devam etmişti.

Bu tepkilerden sonra dev teknoloji şirketi Sony, Horizon Forbidden West için ücretsiz yükseltme sunacağını açıkladı. Oyuncular bu karardan önce oyunu yeni nesile yükseltmek isteseydi oyunun Digital Deluxe versiyonunu satın almak zorunda olacaktı. Dolar bazında 80 dolar, türk lirası olarak ise 780 TL ödenecekti.

Buna benzer bir kararı Sony, Playstation’a özel olarak çıkarttığı Spider-man: Miles Morales oyununda da almıştı. Spider-man: Miles Morales’i yeni nesilde oynamak isteyen oyuncular oyunun farklı bir versiyonunu satın almaya zorlanmıştı. Fakat tepkilerden sonra Sony, geri adım atarak ücretsiz bir yükseltme seçeneği sunmuştu. İlerleyen zamanlarda çıkacak olan Playstation özel oyunlarında da bu tarz tepkilere yol açacak yeni nesil yükseltme tartışmaları devam edecek gibi görünüyor.

Horizon Forbidden West

SONY OYUNCULARA SÖZ VERMİŞTİ

Horizon Forbidden West sahibi olan PS4 oyuncularının PS5 platformuna geçmeleri halinde ücretsiz yükseltme sunacağının sözünü veren Sony, bu sözünden geçtiğimiz günlerde döndüğünü açıklamıştı. Bu açıklamanın ardından haliyle kullanıcılardan çok tepki olan dev şirket bu kararından geri adım atmak zorunda kaldı.

Şirketin CEO’su Jim Ryan bazı açıklamalarda bulunmuştu. Pandemi nedeniyle Horizon Forbidden West’i yakın zamanda gerçekleşecek olan Playstation Lansmanı’na yetiştiremeyeceklerini açıklayarak Playstation 4’e Horizon Forbidden West satın alan oyuncular için ücretsiz yükseltme kararlarının arkasında durduklarını oyuncularla paylaştı.

Sony ilk olarak Horizon Forbidden West oyununu hem PS4 hem de PS5’te oynamak isteyen oyuncuları 79.99 dolarlık Digital Deluxe sürümünü, 199,99 dolarlık Collector’s sürümünü veya 259,99 dolarlık Regalla sürümünü almaya zorlamıştı.

Sony kendi konsoluna özel olarak çıkarttığı cross-gen oyunları için hem fiziksel hem de dijital versiyonları için 10 dolarlık bir yükseltme hizmeti üzerinde çalıştığını açıklamıştı. İleri zamanda çıkacak olan God of War, Gran Turismo 7 ve diğer Sony birinci taraf cross-gen oyunları için PS4 sürümünden PS5 sürümüne geçmek isteyen oyuncular bu 10 dolarlık dijital yükseltme hizmetinden faydalanabilecekler.

Horizon Forbidden West’i ön siparişte satın almak istiyorsanız buraya tıklayabilirsiniz.

Önceki içerikEn İyi Xbox Series X ve Series S Ekipmanları
Sonraki içerikPUBG Mobile 1.6 Sürümü İçin İlk Teaser Yayımlandı

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin