Sony tarafından 11.06.2020 tarihinde gerçekleştirilen PS5 canlı yayınında, PS5 ile birlikte birçok oyununda tanıtımı yapıldı. Bu haberimizde, Playstation 5 Lansmanı yayınında tanıtılan oyunları bulabilirsiniz.

Dün gece gerçekleştirilen sunumda, PS5’in ilk kez tasarımı herkesle paylaşıldı. Gelecekten gelmişe benzeyen yenilikçi tasarım, birçok kişi tarafından beğenildi. Yeni nesil konsol ile birlikte, PS5’in çıkışı veya 2021 yılında gelecek oyunlarda lansmanda tanıtıldı.

PS5’e Gelecek Oyunlar

Dün, 10’dan fazla çeşitli türlerde oyun duyuruldu.

GTA V, PS5’e geliyor

Grand Theft Auto V and Grand Theft Auto Online - Announcement Trailer | PS5

 

Sony tarafından yapılan yeni PS5’in sunumunun başlangıcında, GTA’nın fragmanı gösterildi. Birçok oyuncu heyecanla GTA VI’nın fragmanı olduğunu zannetti ancak bu fragman, oyuncuların en sevdiği oyunlardan olan GTA V’e ait. Fragmanın sonunda yapılan açıklama ile GTA V’nin 2021 yılında PS5’e geleceği ve oyunu alan kişilerin online’ı ücretsiz oynayabileceği açıklandı.

SPIDER-MAN: Miles Morales, PlayStation 5’e geliyor

2020’nin sonbahar aylarında çıkacak olan PS5 ile birlikte, sevilen süper kahraman Spider-Man’ın siyahi versiyonu olan Miles Morales’in oyunu gelecek. Alternatif evrende siyahi bir Spider-Man ile oynayacağımız oyun, sonbahar aylarında sadece PS5’e özel olarak çıkış yapacak.

Seyirciler, ilk kez Miles Morales’i geçtiğimiz yıllarda yayınlanan SPIDER-MAN: INTO THE SPIDER-VERSE filminde tanımıştı. Sevilen karakter, şimdi Spider-Man oyunu ile birlikte yeniden seyircilerin ve oyuncuların karşısına çıkacak.

Project Athia’nın Teaser’ı Yayınlandı

Project Athia – Teaser Trailer | PS5

Project Athia için yayınlanan teaser’da herhangi bir yayın tarihi gösterilmedi ancak oyunun 2021 senesinde çıkması bekleniyor. Teaser’da, bir kadın karakter ile gerçekleştirilen maceralar gösteriliyor.

Açık dünyada geçmesi beklenen oyun, baş karakterin kadın olması ile birlikte kadın oyuncuların dikkatini çekebilir. Oyun Luminous Productions tarafından geliştiriliyor. Bu studio, 2016 yılında 9 milyon kopya satan Final Fantasy XV’i yapan ekip. Fragmanda az bilgi verilse bile oyun hakkında bildiğimizden emin olduğumuz tek şey, oyunun PS5’e özel olarak çıkacağı.

Returnal, PS5’e Özel Olarak Geliyor

Returnal - Announcement Trailer | PS5

Sony tarafından yayınlanan fragmanda, baş karakterimiz olan kadın her gün nasıl öldüğünü anlatıyor ve her yaşama geri döndüğünde gezegeninde olan değişikliklere takılıp değişikliklerin bir parçası oluyor.

Housemarque tarafından sadece PS5’e özel olarak geliştirilen oyunun, henüz bir piyasaya çıkış tarihi bulunmamaktadır.

Hitman 3, PS5’e Geliyor

HITMAN 3 - Announcement Trailer | PS5

Sony tarafından düzenlenen PS5 sunumunda, Hitman 3’ün teaser’ı yayınlandı. Bir suikastçı’yı oynayacağımız oyun, 2021 yılında piyasaya çıkacak.

Hitman, IO Interactive tarafından geliştirilen bir video oyunu serisi. İlk iki ana oyunu ve birçok yan oyun geçtiğimiz yıllarda piyasaya sürüldü ve bazı oyuncular tarafından sevilerek oynanırken, bazı oyuncularda bu oyunları beğenmedi. Serinin 3. ana oyunu olan Hitman 3, PS 5 ile birlikte oyuncularla buluşacak.

Godfall’ın Fragmanı Yayınlandı

Counterplay Games tarafından geliştirilen Godfall, sonunda PS5 sunumunda resmi olarak gösterildi. 2020 yılının başında oyunun içinden birçok sızıntı olmuştu ve oyuncular, oyunun 2020 yılı içerisinde çıkacağını bekliyordu.

Geçen yıl gösterilen oyunun erken aşamasındaki videoların aksine, bu fragman biraz daha sakin. Büyük kılıçlar ve silahlar ile düşmanlarınız ile savaştığınız oyun sadece PS5’e özel olmayacak. 2020 yılı içerisinde PS5 ve PC’ye çıkacak olan oyun için tüm bilinen şeyler fragmanda gösterildi.

Resident Evil 8 Duyuruldu

Resident Evil Village - Announcement Trailer | PS5

Resident Evil serisi,  yeniden oyuncular ile buluşacak. Fragmanda sadece oyunun, PS5’e özel olduğunu anlıyoruz ama büyük ihtimalle Xbox ve PC’ye de gelecek.

Oyunun, geçmiş yıllarda çıkmış olan Resident Evil 7 biohazard’ın devamı niteliğinde olacak. 2021 yılında çıkacak olan Resident Evil 8: Village’ın baş karakteri Ethan Winters olacak ve biz bu karakter ile birlikte maceraya çıkacağız. Serinin en karanlık oyunu olarak nitelendirilen oyun, duyurusu ile birlikte birçok hayranının dikkatini çekmeyi başardı.

Gran Turismo 7 Duyuruldu

Gran Turismo 7 - Announcement Trailer | PS5

Polyphony Digital’ın CEO’su Kazunori Yamauchi, Gran Turismo 7’yi Sony tarafından düzenlenen PS5 sunumunda resmi olarak gösterdi. Oyun hakkında 3 dakikalık bir fragman yayınlandı ve özellikle grafik kalitesi ile birçok kişi tarafından beğenildi.

Sony ve Polyphony Digital tarafından yayınlanan fragmanda, bir çıkış tarihi bulunmuyor ama tahmini olarak 2021 yılında oyunun piyasaya sürülmesi bekleniyor. Oyun hakkında kısıtlı bilgilere sahibiz ancak oyun hakkında daha çok bilgi, önümüzdeki günlerde oyun severler ile paylaşılacak.

Playstation 5 Lansmanı ‘nda Yayınlanan Diğer Oyunlar

Ratchet & Clank: Rift Apart

Ratchet & Clank: Rift Apart - Announcement Trailer | PS5

Oddworld Soulstorm

Oddworld Soulstorm - Announcement Trailer | PS5

Sackboy A Big Adventure

Destruction AllStars

Destruction AllStars - Announcement Trailer | PS5

Stray

Stray - Teaser Trailer | PS5

Kena: Bridge of Spirits

Kena: Bridge of Spirits - Announcement Trailer | PS5

Goodbye Volcano High

Goodbye Volcano High - Reveal Trailer | PS5

GhostWire: Tokyo

GhostWire: Tokyo – Gameplay Reveal Trailer | PS5

JETT: The Far Shore

JETT: The Far Shore - Reveal Trailer | PS5, PS4

NBA 2K21

NBA 2K21 - Announcement Trailer | PS5

Little Devil Inside

Little Devil Inside - Showcase Trailer | PS5

Demon’s Souls

Demon's Souls - Announcement Trailer | PS5

Solar Ash

Solar Ash - Introduction Trailer | PS5

DEATHLOOP

DEATHLOOP - Official Gameplay Reveal Trailer | PS5

Astro’s Playroom

Astro's Playroom - Announcement Trailer | PS5

Bugsnax

Bugsnax - Announcement Trailer | PS5

Horizon Forbidden West

Horizon Forbidden West - Announcement Trailer | PS5

Playstation 5 Lansmanı ‘nda tanıtılan oyunlar bu şekildeydi. Bu oyunlar hakkında şu an sadece fragman bilgilerine sahip iken, yakın zamanda oyunlar hakkında detaylı bilgilere sahip olabiliriz.

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin