En İyi SSD Performansı İçin Tam Gövde Bakır Soğutucu İle Hızlı Okuma / Yazma Hızı.

Anakart ve ekran kartlarının lider üreticisi GIGABYTE TECHNOLOGY Co. Ltd, yeni NVMe mimarisini ve M.2 SSD tabanlı PCIe 4.0 arayüzünü duyurdu. Yeni SSD, 3 farklı kapasite boyutunda gelir. Çalışma sırasında ısı dağılımını desteklemek için tam vücut bakır soğutucu kullanır ve 5000/4400 MB s’de sıralı okuma/yazma hızları sunar. GIGABYTE Ultra Dayanıklı sertifikalı, yeni SSD’nin bir AORUS ürününden beklendiği seviyede performans göstermesini sağlamak için sıkı testlerden geçmiştir.

AORUS NVMe Gen4 SSD, Toshiba Bisc4 Nand Flash bellek parçacıklarına sahip yepyeni bir PCIe 4.0 denetleyicisini kullanıyor ve PCIe 3.0 üzerinden 5000 MB / s sıralı okuma hızlarına dönüşen% 40’a varan bir performans artışı sağlıyor. İster veri okuyun ister oyunları ön yükleyin, SSD benzeri görülmemiş hızlarda veri aktarım hızlarına sahiptir.

Yeni seri, 500GB, 1TB, 2TB olmak üzere 3 kapasite seçeneği sunuyor ve 2280 modül boyutunda geliyor ve PCIe 4.0×4 M.2 arayüzünü destekliyor. SATA SSD’lerin veri ve güç kabloları kullanmasına rağmen, M.2 SSD’lerin kasa içerisindeki hava akışını ve genel ısı azaltımını artıran kablosuz tasarımı ile yapılandırılması daha kolaydır.

AORUS NVMe Gen4 SSD, tüm gövdesi bakır soğutucu ve LAIRD yüksek iletkenlikli termal ped ile mükemmel ısı dağılımı sunar. Böylece cihazın çalışmasından kaynaklanan ısı hızla soğutuculara aktarılır. Şık soğutucu tasarımı, kumlama işlemine tabi tutulmuş yaklaşık 30 kanattan oluşur ve aynı zamanda etkin tasarımıyla M.2 yarık alanının etrafını doldurmayı kolaylaştırırken, soğutucu gövdesinin gücünü azaltmadan daha fazla ısı dağılımı yüzey alanı sunar. Tek taraflı kapsamaya sahip veya daha küçük soğutuculara sahip SSD’lerle karşılaştırıldığında AORUS NVMe Gen4 SSD, üstün ısı dağılımı sağlar; böylece SSD çalışırken ürünün ömrünü uzatarak ve SSD performansını artırarak yüksek sıcaklıklarda üretilen ısıyı azaltabilir.

“PCIe 4.0 spesifikasyonu açıklandığında, GIGABYTE, ürünün geliştirilmesine hazırlık aşamasında zaten bir adım öne geçti. NVMe PCIe 4.0 M.2 arabiriminin daha küçük boyutlu ve üstün performans özellikleri sayesinde, performans arayan kullanıcılar en iyi SSD performansını ortaya çıkarabilecekler ”dedi. GIGABYTE Kanal Çözümleri Ürün Geliştirme Bölümü Direktörü Jackson Hsu. “GIGABYTE AORUS NVMe Gen4 SSD, önceki SSD ürünlerimiz tarafından belirlenen standartları daha da ilerletti. SSD, birçok kullanıcının beklentilerini karşılıyor ve kullanıcılar daha iyi performans, daha iyi bir termal tasarım, bir GIGABYTE Ultra Dayanıklı sertifikalı ürün ve 500 GB, 1 TB ve 2 TB’da güzel bir boyut kapasitesi seçimi elde ediyorlar. ”

En istikrarlı ve en iyi okuma / yazma performansını garanti etmek için GIGABYTE, M.2 SSD’leri ana kartlarla zorlu test koşulları altında test etti. Yüksek sıcaklıklara ve yüksek basınca sahip çeşitli yüksek yük test yazılımları altında, M.2 SSD’ler stres testlerini başarıyla geçmiştir ve kullanıcıların en iyi ürün kalitesini ve dayanıklılığını bekleyebilmelerini sağlamaya hazırdır.

Daha fazla ayrıntı için resmi GIGABYTE web sitesini ziyaret edebilirsiniz: https://www.aorus.com/AORUS-NVMe-Gen4-SSD-2TB

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin