AORUS ve AMD, en yeni X570 AORUS Anakartlarının duyurulmasıyla birlikte bu yıl Computex’i fırtına gibi geçirdi. PCIe 4.0 özellikli X570 AORUS anakartlarını, kullanıcıların bu yeni, daha hızlı arayüzden tam olarak yararlanması için tasarladı! Yeni X570 AORUS Serisi yalnızca oyuncular için en çok aranan özellikleri getirmiyor, aynı zamanda herkes için bir şeyler sunuyor. Hızaşırtmaya hevesli, yüksek performans ile birlikte oyun oynamak isteyenler için, X570 AORUS Serisi anakartlar ile bugüne yaşamış olduğunuz deneyime seviye atlatın. Bu anakartların neler sunabileceğine bir göz atalım.

X570 AORUS XTREME

Bu serinin amiral gemisi AORUS kartı, X570 AORUS XTREME. Yeni AORUS adlandırma yapısına uygun olarak, XTREME modelleri en iyi performansı ve termalleri örneklemektedir. Zırh, aktif ve pasif olarak kartın % 85’inden fazlası soğuduğu için daha önce gördüğünüz hiçbir performansa benzemez. Anakart üzerindeki soğutuculardan çok daha fazlası, kartın kendisi bir soğutucu! Anakartı kaldırırken oldukça sağlam olduğunu ve bunun bir kısmı da Termal Muhafızları ile birlikte NanoCarbon Baseplate’ine bağlı olduğunu fark edeceksiniz. Geniş soğutma kapsamı, performans odaklı bir anakart için uyarlanmıştır ve özellikle kullanıcılar anakartı overclock yaparken temps’i düşük tutar. X570 AORUS XTREME, dünyanın ilk doğrudan 16 fazlı güç tasarımı ile üstün performans sunar. Paralel bir tasarım değil. PWM’den 16 sinyal ile sadece 16 fazlı doğrudan güç tasarımı sunar.Tam bir 16 faz ile, X570 AORUS XTREME’nin tüm Infineon dijital güç tasarımı, düşük empedans ve her bir fazda 70A’ya kadar olan gelişmiş denge ile birlikte gelir. X570 AORUS XTREME, çok fazlı sayısı ile ısı üretimini azaltır ve anakartın güç verimliliğini, dayanıklılığını ve hizmet ömrünü artırır. En iyi çevre birim bileşenlerine sahip olmak isteyen kullanıcılar, X570 AORUS XTREME’nin PCIe 4.0 desteğini kullanarak yüksek performansa sahip olacak. 32 GB / sn bant genişliği ve artan bant genişliği ile kullanıcılar, PCIe NVMe AIC SSD’ler ve M.2 NVMe SSD’ler ve en yeni grafik kartlarındaki performansı artırmak için bu yeni arayüzü tam olarak kullanabilirler. Önceki nesillerin bant genişliği sınırlamalarını unutun, bu üst seviye çevre bileşenlerinden en iyi performansı alın!

X570 AORUS MASTER

Kullanıcı işlemcileri daha güçlü hale geldikçe, bu güçlü yeni işlemcilerin performans potansiyelini ortaya çıkarmak için güç yönetimi ve termikler daha fazla ön plana çıktı. X570 AORUS MASTER, X570 AORUS XTREME’nin Fins-Array Soğutucu, Doğrudan Dokunuşlu Isı Borusu ve Yüksek Isı İletkenlik Pedi ile bir araya gelerek hassas güç iletimi için 14 fazlı güç tasarımına sahip çiftleri bir araya getirerek soğutma standartlarını takip eder. Bu tür bir güç tasarımıyla, X570 AORUS Master, birinci sınıf anakartlara sahip olmak isteyenler için bir şans veriyor. Diğer anakart programlarında, X570 AORUS MASTER, amiral gemisi modeline bu etkileyici güç tasarımı ile rakip olmaktadır. Karta etkileyici bir termal tasarım eklemek anakartın mükemmel performans göstermesini sağlar. PCIe 4.0 desteği, daha yüksek bant genişliğine sahip çevresel bileşenlerden performansta ekstra artış sağlamaktadır.

Anakartın sunucu sınıfı ise PCB’si düşük endüktans sunar ve bir PCIe 4.0 B-CLK IC’nin dahil edilmesi, PCIe depolama aygıtlarındaki veri aktarım kapasitesini artırmak için PCIe bant genişliğini en üst düzeye çıkarır. İşlemcilerden ve bellekten hızaşırtma performansını artırmak istiyorsanız, X570 AORUS MASTER işi halleder. Çevre birimlerinizde gizli performans potansiyelinin kilidini açın ve bu cihazlarda yanan hızlı iletim hızlarını yakalayın!

X570 AORUS Ultra

Üst düzey donanıma ihtiyaç duyan, ancak kartlarını overclock ve performans açısından en üst seviyeye çıkarmak istemeyen oyuncular için X570 AORUS Ultra, oyuncuların bütçesine uygun fiyat noktalarında üstün özellikler sunuyor. Bu oyun odaklı anakart ile kullanıcılar yine de overclock yapabilir ancak bu anakart, overclock’tan ziyade anakartın mükemmel özellik listesiyle oyun içerisinde rakiplerine hakim olmaları için tasarlandı.

X570 AORUS PRO WIFI

Hem kablolu hem de kablosuz bağlantının esnekliği kullanıcılar için mükemmeldir ve 802.11ax ile Wi-Fi 6’nın uygulanması, kullanıcılara kablolu bağlantılara rakip olan ultra hızlı kablosuz bağlantı sağlar. 2,4Gbps’ye varan hızlara sahip Gigabit kablosuz performansı, kullanıcılara daha az bağlantıyla daha iyi bir oyun deneyimi ve akış deneyimi sunuyor. Daha yüksek verimlilik ve daha iyi ağ verimliliği ve üstün WIFI arıyorsanız, X570 AORUS PRO WIFI size bunu ve daha fazlasını sunar.

X570 AORUS ELITE

Genişletilmiş MOSFET’ler, X570 AORUS Elite üzerindeki soğutucuları ısı dağılımını artırır, böylece kullanıcılar oyun oynarken, sistem performanslarını etkilemekten veya etkilenmekten koruyabilirler. Sert bir savaş veya zıtlıkta, ısının sizi yenmesine izin vermeyin. Sıcağı ve oyun içi düşmanlarını yen!

X570 AORUS I PRO WIFI

Ayrıca X570 AORUS serisinin en çok aranan özellikleri ile birlikte bir mini ITX kartına sahibiz. Alan dostu konfigürasyonlar için mükemmel olan X570 AORUS I PRO WIFI, premium özellikleri yüksek kompakt bir panoda bir araya getirir, ancak yine de mini-ITX yapımları için iyi çalışan son derece etkili termikler sunar!

Tüm AORUS X570 Anakart modellerinin özelliklerini deneyimlemek için AORUS sitesini ziyaret edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: AMD Radeon VII Emekli Oluyor!

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin