VFŞL Şampiyonluk ligi ekiplerinden haftayı iki galibiyet ile kapatan Beşiktaş Esports üst koridor oyuncusu Mertkan`Smoke`Salman ile yollarını ayırdı.

Mertkan`Smoke`Salman`nın kariyeri ise şöyleydi:

İlk profesyonel Espor kariyerine Atlas Esports takımına katılarak başlamıştı. Sonraların da ise Oyun Hizmetleri takımı ile anlaşma sağlayan Smoke, bir sonraki durağı ise Galatasaray Espor oldu.

Smoke Galatasaray Espor takımından Broken Blade`nin ceza alması sonucunda bir süreliğine üst koridorda Galatasaray Espor takımının formasını giydi. Genç oyuncu Galatasaray Espor takımından sonra ise Çilekler takımına transfer oldu. Üst koridor oyuncusu Smoke Çilekler takımı ile birlikte şampiyonluk ligi`ne çıkmasına rağmen bir sonraki mevsim takım ligden düştü. Çilekler takımında iki mevsim forma giyen Smoke, tekrar eski takımı Oyun Hizmetlerine geri dönerek burada da şampiyonluk ligi elemelerine kadar yükselme başarısı sağladı.

2019 kış Mevsiminde Galatasaray Espor ile anlaşma sağlayan Smoke Sonrasında ise Galatasaray`ın Akademi takımında yer aldı. Genç üst koridor oyuncusu Smoke Akademi liginde 15 maç, Şampiyonluk liginde ise 2 maça çıkıp Galatasaray formasını 17 kez vadide giymiş oldu.

Kış Mevsimi sonunda sözleşmesi sona eren üst koridor, Beşiktaş Esports ile anlaşma sağladı. Smoke Beşiktaş Esports takımında üst koridoru değişmeli olarak oynamayı kabul ettikten sonra tecrübesini konuşturarak lig başında üst koridorda yerini aldı. Tecrübeli oyuncu ligde toplamda 3 maça çıktı ve performansı beğenilmediği için yedeğe çekildi. Sonrasında ise  Akademi takımında yerini aldı. Smoke Akademi ligi`nde ise toplamda 8 maça çıktı ve orda da istenilen performansı veremeyince Beşiktaş Esports ile yolları ayrıldı.

Beşiktaş Esports takımı`nın paylaşımı ise şöyle oldu:

 

 

 

Önceki içerikLiquid, BLAST Pro Series Los Angeles 2019’u Kazandı
Sonraki içerikAORUS X570 Gaming Anakartlar Modeli Duyuruldu

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin