Kuzey Amerika organizasyonu FaZe Clan, kuruluşun “yeni nesil” e-spor yeteneklerini, içerik yaratıcılarını ve yayıncılarını bulmak için tasarlanmış yeni bir program olan FaZe Academy ‘i duyurdu.

FaZe Academy‘nin açılış sınıfında eğitim alacak ilk yetenekler, organizasyon tarafından çoktan seçildi ve katılımcılar Ocak 2021‘de açıklanacak. Dahası, kuruluşun halka açık denemesi olan FaZe 5 Challenge‘ın kazananları da açılış sınıfına dahil edilecek.

REKLAMmonsters reloaded advertisement

Program, FaZe Clan‘a resmen kabul edilmeden önce dört aşamada değerlendirilecek; Gözlem, Eğitim Kampı, Çıraklık ve Kabul.

Organizasyon ayrıca akademiden mezun olacak belirli bir katılımcı sayısının olmadığını da belirtti. Yani belli sayıda kişi değil, başarılı olan herkes programa alınabilecek.

FaZe Clan’ın Yetenek bölümü Başkan Yardımcısı Darren Yan, “Kişisel stratejilere ve kişisel markalara çok yatırım yapıyoruz. FaZe Akademi’nin her bir katılımcısına, kişiye göre uyarlanacak özel personelin yanı sıra özelleştirilmiş bir eğitim verilecek.” dedi

Yapılan duyuruya göre, FaZe Academy, COVID-19 yönergeleri uyarınca, beş günlük bir eğitim kampı için Los Angeles‘a seyahat edecek katılımcılarla resmi olarak başlayacak. Eğitim kampı, kültür ve duyarlılık eğitiminin yanı sıra medya eğitimi, içerik stratejisi, izleyici geliştirme gibi çeşitli başlıkları kapsayacak. Ayrıca her öğrenciye deneyimlerini belgelemek için bir kamera verilecek.

Böylece Astralis‘in ardından büyük bir espor organizasyonu olan FaZe Clan‘da yeni yetenek programını tanıtmış oldu. Böyle giderse bir çok organizasyon bu tarz programlar oluşturacak gibi duruyor.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Astralis Yeni Yetenek Programını Duyurdu

Önceki içerikPUBG Mobile Kasım Ayı Hasılatı 170 Milyon Doları Aştı
Sonraki içerikNatus Vincere, CS:GO BLAST Premier Finalleri için B1T’yi Kadroya Ekledi

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin