Astralis, Astralis Talent adında yeni oyuncu geliştirme ve yetenek bulma programı başlattığını duyurdu.

Çoğunlukla Counter-Strike: Global Offensive‘deki başarısıyla tanınan Danimarkalı espor organizasyonu, “A takımları için bir eğitim programı oluşturma ve aynı zamanda genç yeteneklerin gelişimine katkıda bulunma” sloganıyla profesyonel anlamda yeni bir girişim başlattı.

Astralis Yetenek programı oyuncuları, A takımı oyuncuların bulunduğu ortamda eğitimlerini alacaklar. Ayrıca egzersiz ve oyun tesisleri gibi profesyonel oyuncularla aynı imkan ve araçlara, eğitim için uygun hale getirilen konaklama olanaklarına da sahip olacaklar.

İlk etap da League of Legends ve CS: GO oyunlarında yetenek grupları oluşturulacak. League of Legends‘da Mikkel Donby baş antrenör, yardımcısı ise Anders Schultz olacakken, CS: GO‘da ise baş antrenörlüğe Dennis Vang, yardımcılığına ise Danny ‘zonic’ Sørensen getirilecek.

League of Legends ve CS: GO‘daki yetenek takımları ve kadroları en geç Ocak ayı başlarında kesinleşmiş olacak. Astralis Yetenek programı, tüm takımlardan sorumlu olacak Spor Direktörü Kasper Hvidt tarafından yönetilecek.

Genç oyuncular için büyük bir fırsat olacak bu organizasyonun, ne kadar verimli olacağı ise şimdiden merak konusu olmaya başladı.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:

Wild Rift Profesyonel Espor Takımları Duyuruldu

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin