E-spor organizasyonu Faze Clan, pazartesi günü  NBA’de oynayan ve 2 kez All Star’a seçilen basketbol oyuncusu Ben Simmons’ın Faze Clan organizasyonuna “Faze Simmo” adı altında yatırımcı ve marka elçisi olarak katıldığını duyurdu.

Yapılan açıklamada,  NBA takımlarından Philadelphia 76ers takımında oynayan Ben Simmons’ın içerik elçisi olmasınının yanı sıra e-spor savunucusu ve Faze Clan’ın küresel elçisi olacağı da belirtildi. Oyuncunun yatırım şartlarının neler olduğu ise henüz açıklanmadı.

Ben Simmons’ın Forbes dergisine verdiği röportajda ise; Faze ile olan rolüm sadece yatırımdan ibaret değil, onu tekrar Avustralya’ya getireceğim ve ona uluslararası bir boyut katacağım.Ayrıca yeni gençleri takıma kazandıracağım.” dedi.

Gençlik yıllarından itibaren bilgisayar oyunları oynayan Ben Simmons, Faze Clan’ın düzenlemiş olduğu etkinliklerine de katılmıştı. Ayrıca NBA’in sezon arasında Twitch platformunda Call of Duty: Warzone yayınları da yapmıştı.

Faze Clan şu anda; Call of Duty League (Atlanta Faze), VALORANT, Counter Strike: Global Offensive, PUBG, Rainbow Six Siege, FIFA ve Fortnite oyunlarında takımlarını oluşturmuş, etkinliklere ve turnuvalara aktif olarak katılmaktadır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Gamerbase VALORANT Deathmatch Turnuvası Kayıtları Açıldı

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin