Analiz şirketi Sensor Tower‘ın tahminlerine göre PUBG Mobile, Kasım 2020’de en yüksek hasılatı yapan ikinci mobil oyun oldu.
Oyunun geçen ay 173,8 milyon dolar kazandığı belirtildi.

Bu sayı, PUBG Mobile’ın Peacekeeper Elite (Game for Peace olarak da bilinir) adlı Çince sürümünden elde edilen geliri de içeriyor. Aslında, Çin versiyonu gelirin çoğunu oluşturuyor ve yaklaşık yüzde 54,2’si yalnızca bu ülkeden geliyor. Bundaki en büyük etken tabikide  nüfusun fazla olması. PUBG Mobile, küresel olarak toplamın yüzde 11,5’ini oluşturan ABD‘den ise en fazla parayı kazandı.


Geçen ay en yüksek hasılat yapan mobil oyun, Tencent’in mobil oyunu olan Honor of Kings‘ti. Oyun yalnızca Çin ve Tayvan‘da mevcut olmasına rağmen Kasım ayında 230,5 milyon dolar gelir elde etti ve bu, Kasım 2019’a göre yüzde 62,5‘lik bir büyüme demek. Bunun yaklaşık yüzde 96,4’ü Çin’den gelirken, yüzde 1,4’ü Tayvan’dan geldi.

Honor of Kings-Kasım ayı hasılat şampiyonu

İlk beşteki diğer oyunlar Genshin Impact, Coin Master ve Pokemon GO idi.

Çinli video oyunu geliştirme şirketi miHoYo’nun oynaması ücretsiz MMORPG tarzındaki oyunu Genshin Impact, Ekim ayında en yüksek hasılat yapan mobil oyun olduktan sonra üçüncü sıraya düştü. Ekim ayında oyun 239 milyon dolar kazanmıştı. Ancak geçen ay yalnızca 143 milyon dolar kazanabildi.

Mobil oyun dünyasında, şirketlerin kazandığı miktarlara bakarak, çıkan oyun ve oynayan oyuncu sayısının her gün arttığını rahatlıkla söyleyebiliriz.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  400.000 TL Ödüllü “PUBG MOBILE Şehrin Efsaneleri” Turnuvasının Kazananları Belli Oldu

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin