ESL yaptığı açıklamada yakın zamanda oynanması gereken ESL One Rio Major turnuvasının korona virüsü yüzünden kasım ayına ertelendiğini belirtti.

Normal şartlarda 11-24 Mayıs tarihlerinde oynanması gereken şampiyonluk aşaması 19 Kasım tarihine ertelendi, bu durumda yılın 2. major turnuvasının tarihini almış oldu, CS:GO tarihinde ilk defa aynı yılda iki yerine bir major turnuvası oynanacak.

İkinci major turnuvasının iptali ile birlikte iki turnuvanın toplam ödül havuzu tek seferde verilecek, yani kasımda oynanacak olan ESL One Rio Major turnuvası 2 Milyon $ ödüllü olacak. Minor turnuvalarının henüz  ne zaman ve nasıl oynanacağı belli olmasa da major turnuvası kadar ileri bir tarihe ertelenmeyeceği yönünde söylemler mevcut. Anlaşılan o ki, önünde iki seçenek olan ESL, turnuvayı seyircisiz oynatmak yerine ileri bir tarihe almayı tercih etmiş. Tabi ki tek problem seyircilerin gelmemesi değil, yakın zamanda da bir kaç kez örneğini gördüğümüz gibi oyuncular seyahat ederken korona virüs önlemleri sebebiyle bir çok vize problemlerine takılıyor.

Önceki içerikCall of Duty: Warzone Yükselişe Devam Ediyor
Sonraki içerikÇocuklar İçin En İyi 10 Oyun

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin