Yayınlandığı ilk gün 6 milyon, ilk dört gün içerisinde de 15 milyon kullanıcıya ulaşan Call of Duty: Warzone on gün sonunda 30 milyon kullanıcıya ulaşmış durumda.

Activision’un battle royale türündeki ücretsiz oyunu erişime açılalı sadece 10 gün olmuş olmasına karşın Call of Duty: Warzone bu kısa süre içerisinde çok sayıda oyuncunun dikkatini çekti. Call of Duty Twitter hesabından paylaşılan görselle şu ana kadar 30 milyondan fazla oyuncunun oyunu indirdiğini belirterek onlara teşekkür etti.

Call of Duty: Warzone yayınlandığı ilk gün istatistiğinde 6 milyon oyuncu sayısına ulaştı. Bu sayı ile Battle Royal türüne hızlı bir giriş yapmıştı. Oyun ilk dört günde 15 milyon oyuncuya ulaşarak yükselişine devam etmişti.

Call of Duty: Warzone battle royale türünde birçok büyük rakibi oyunla rekabet ediyor olmasına rağmen oyununun bu kadar fazla ve hızlı başarıya ulaşmasının ardında oyunun ücretsiz oluşu ve dünya genelindeki koronavirüs salgını yüzünden çoğu insanın evde vakit geçiriyor olması yer alıyor.

 

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin