Cooler Master’ın hem oyuncular hemde dışarıda kullanacak kullanıcılar için ürettiği MH752’ye gelin hep birlikte göz atalım.

Hafif ve Ergonomik Tasarım

Kulaklığı elinize aldığınızda kulaklığın hafif olduğunu ve ayrıca kulaklığın iyi bir malzemeden yapıldığını anlıyorsunuz. Kulaklığın üzerindeki kafa bandları suni deriden yapılmış ve içlerindeki sünger sayesinde kafanıza baskı yapmıyor.

Kulaklığı kafanıza taktığınızda kulaklığın son derece hafif olduğunu ve kafanıza ağırlık yapmadığını hissediyorsunuz. Kulaklıktaki tek sıkıntı, kulaklık yastıklarının uzun süreli kullanımlarda kulağınızı terletebilir. Bu dezavantajı bir yana bırakırsak kulaklık yastıkları iyi bir şekilde kulağınızı sarıyor ve kulağınıza bir baskı yapmıyor.

Kulaklığın üstünde Cooler Master logosu, mikrofon girişi ve kulaklık girişi bulunuyor. Oldukça sade bir tasarıma sahip olan MH752, kullanıcılara diğer markalarda gördüğümüz RGB özelliğini sunmuyor.

7.1 Sanal Çevresel Ses (SES)

Cooler Master bu kulaklığında kullanıcılara 7.1 ses sistemini sunuyor. Ancak kulaklıktaki ses sistemi gerçek 7.1 değil onun yerine 7.1 sanal çevresel ses sistemi kulaklıkta bulunuyor. 7.1’yi kulaklık kablosunda bulunan tuş ile açıp kapatabiliyoruz.

7.1’i açtığınız zaman size oyunlarda büyük bir avantaj sağlıyor. Eğer fps oyunları oynuyorsanız, 7.1’i açtığınız zaman rakiplerinizin 1 adım önüne geçebilirsiniz. Genel olarak ses iletimi bir çok kullanıcıyı memnun edecek seviyede olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle oyun ve müzik seven birisi iseniz bu kulaklık sizi üzmeyecek bir performans ortaya koyuyor.

Kulaklık iyi bir şekilde sesi izolasyon ediyor ve bu sayede kulaklık kulağınıza takılırken dışarıya sesi çok az veriyor. Özellikle dışarı mekanlarda kulaklığı kullanmak isterseniz bu özelliği sizin için büyük bir avantaj sağlıyor.

Mikrofon

Mikrofon kulaklığa sabit takılı olarak gelmiyor ve bu sayede kulaklığı kullanmadığınız zaman kulaklığı çıkartabiliyorsunuz. Özellikle metro, otobüs gibi toplu taşıma araçlarında kullanacaksanız bu özellik sizin işinize çok yarayacak. Mikrofon dip sesleri engelliyor ve bu sayede sesiniz karşı tarafa iyi bir şekilde gidiyor. Günlük kullanım ve oyun için gayet yeterli bir mikrofon performansı sizi bekliyor.

Mikrofon Tipi Omni-directional
Frekans Aralığı 100-10,000Hz
Sensitivity (@ 1kHz) -42 ± 3dB
Gürültü Oranı 55dB
Mikrofon Tipi Çıkartılabilir Esnek Mikrofon

 

Kulaklığın Teknik Özellikleri

Sürücü 40mm Neodymium
Frekans Aralığı 20-20,000Hz
Empedans 26Ω
Sensitivities (@1KHz) 97dB ± 3 dB
Kablo Uzunluğu 1.5m 3.5mm konnektör (çıkartılabilir)
1.5m USB kablo (çıkartılabilir)
Bağlantı Tipi 3.5mm 4-yönlü jak / USB Tip-A
Kafa Bandı Materyali Çelik ve plastik kafa bandı, deri ve köpük dış kaplama
Kulak Pedi Materyali Deri ve köpük dış kapmala
Boyutlar (mm/inch) 149(L) * 85(W) * 215(H) mm / 5.87(L) * 3.35(W) * 8.46(H) inç
Ağırlık 340g / 0.62lbs
Ağırlık (Kablo Hariç) 250g / 0.55lbs

Kutu İçeriği

Kutunun içerisinden kulaklığın yanında kulaklığı taşımanız için küçük bir kulaklık çantası/torbası, mikrofon, kulaklık için uzatma kablosu ve 7.1’i içeren bir kablo çıkıyor. Kutu içeriğindeki tek eksik şey ekstra olarak kulaklık yastıklarının verilmemesi. Bu fiyat bandında ki bir kulaklık için bence ekstra olarak kulaklık yastıkları verilmeliydi ancak Cooler Master buna gerek olduğunu düşünmemiş gibi gözüküyor.

Değerlendirme

Hem oyun oynarken hemde dışarıda kullanmak için bir kulaklık arıyorsanız, bu kulaklığa bir göz atmanızı öneririm. Özellikle oyun performansı denediğim bir çok kulaklıktan daha iyi bir düzeyde. Şarkılarda da fena olmayan bir ses deneyimi size sunuyor. Kulaklığın tek eksik yanı fiyatı. Fiyatının şu aralar dolar yüzünden yüksek olduğunu hatırlatmakta fayda var. Eğer bu kulaklık 500-600 TL arasında bir fiyata düşerse hiç tereddüt etmeden almanızı öneririm.

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin