Yenilenen MONSTER PUSAT PRO BLUETOOTH GAMEPAD‘i satın alarak sizler için inceledik. Türkiye’den çıkan ve Global anlamda markalaşarak ülkemizi yurtdışında başarı ile temsil eden MONSTER, aynı zamanda oyuncu ekipmanları da üretmeye başlamıştı.

Videomuzda aynı zamanda bir hediye mevcut ve 7 Şubat tarihine kadar katılabilirsiniz. Katılım detaylarını youtube videomuzda kısaca belirttik. İyi Seyirler.

SİZE HEDİYE! YENİ MONSTER PUSAT PRO BLUETOOTH İNCELEME

MONSTER PUSAT PRO BLUETOOTH GAMEPAD TASARIMI NASIL?

Bir önceki versiyon Pusat Pro Wireless Xbox tasarımını baz alıyordu. Bu benimde çok sevdiğim bir tasarım ancak yeni Pusat Pro Bluetooth’un tasarımı PS4 kontrolcüsü tasarımında yapılmış. Ürün 146mm genişlik, 101mm boy, 55mm en ve 268gr ağırlığa sahip. Eli büyük olan kullanıcılar için küçük bir yapıya sahip aslında. Tasarımsal olarak Monster’ın yeşil ve siyah kurumsal renkleri kullanılmış. Joystickler çapraz değil, yan yana yerleştirilmiş ayrıca kauçuk ve kaydırmaz yapıya sahip. Ancak birbirine çok yakın olmuşlar. Ürünün her iki yanında kaydırmaz kauçuk kısımlar var ancak bunlar pekte kaydırmaz değil. Sert kauçuk malzemeden yapılmışlar. X-A-B-Y tuşları ve LB-RT tuşları mat bir yapıya sahip iken yön tuşları parlak plastik yapısına sahip. Yine menü butonlarıda parlak yapıda yapılmış ve orta tuşumuz Monster logosuna sahip.

Ürünün tam arka kısmında bir Type-C girişi kullanılıyor ki bu artık görmek istediğimiz hareketler. En can alıcı özelliklerden birisi ise telefon tutacağı. Bu telefon tutacağı ile android telefonlar ile destekli oyunlarda rahat bir şekilde oyun oynayabiliyorsunuz. Son olarak alt kısımda ise açma-kapama ve mod değiştirme anahtarı bulunuyor. Bu anahtarın tam olarak ne işe yaradıklarına özellik ve deneyim kısmında değineceğiz.

MONSTER PUSAT PRO BLUETOOTH GAMEPAD ÖZELLİKLERİ

Yeni Pusat Pro adından da anlaşılacağı gibi Bluetooth ve kablolu olarak kullanılabiliyor. Ürün PC, PS3 ve Android cihazlar ile uyumlu. Android cihazlara sadece bluetooth ile bağlantı yapabiliyorsunuz. Ürünü PC’de kullanmanız için anakartınızın kablosuz bağlantıyı destekliyor olması veya ayrı bir aparata sahip olmanız gerekli. Dahili şarj edilebilir 600 mAh Li-Polymer pil ise bize 10 saat oyun ömrü sunuyor. 10 saat pil ömrü günümüzde her oyuncu için gayet yeterli bir süre. Ayrıca alt kısımda bulunan anahtarlar ile kullanmadığınız zamanlarda kontrolcüyü kapatarak, pil ömründen tasarruf edebilirsiniz. Bu anahtarlarda gördüğünüz gibi 2 farklı mod bulunuyor. Birincisi gamepad, ikincisi ise mouse modu. Anahtarı mouse moduna getirdiğinizde ürünü bilgisayarda mouse olarak kullanabiliyorsunuz. Bir de turbo butonumuz mevcut. Turbo butonu X-A-B-Y tuşlarına atanıyor ve genellikle FPS oyunlarında performans arttırıyor. Çift titreşim özelliği ise abartılmamış ve oyunun ortasında elleriniz öyle zangır zangır titremiyor, gayet yeterli seviyede. D-PAD ise 8 farklı yöne hareket ettirilebiliyor yani çapraz olarak rahatça basabiliyorsunuz.

MONSTER PUSAT PRO BLUETOOTH GAMEPAD PC ve TELEFON BAĞLANTISI

Ürünü bilgisayara kablolu ile bağladığınızda direk olarak kullanabiliyorsunuz. Bluetooth bağlantısı ise oldukça basit. Monster tuşuna 3 saniye basılı tutarak önce cihazı aranma moduna geçiriyorsunuz ve PC/Telefon cihazınızın bluetooth cihaz ekleme kısmına gelerek PUSAT PRO GAMEPAD’i seçiyorsunuz. 1-2 saniye bekledikten sonra iki cihaz eşleşmeyi başarıyor ve cihaz kullanılabilir hale geliyor. 

MONSTER PUSAT PRO BLUETOOTH GAMEPAD PC KURULUMU

Monster dijital mağaza özelliğini denediniz mi? MÜKEMMEL bir şey. Zoom üzerinden temsilciye bağlanıp, direk sorularınızı yöneltebiliyorsunuz. Ben kullandım ve ekip gerçekten çok bilgili. Hatta bu bilgiyi de onlardan aldım. Pusat Pro Bluetooth Steam destekli bazı oyunlarda sıkıntı yaşayabiliyormuş. Bunun için Steam ara yüzünden ayarlar, genel kontrolcü ayarlar kısmına gelip burada bulunan ve seçili olmayan seçenekleri seçmeniz gerekiyor. Bu ayarı yaptığımızda herhangi bir sorun yaşamayacağımız belirtiliyor. Bu aşamayı youtube videomuzda açıkça belirttik göz atabilirsiniz. 

DENEYİM

Deneyim kısmını youtube videomuzdan izlemeniz daha sağlıklı olacaktır ancak buradan da bir kaç açıklama yapalım. Ürün boyutlarının biraz küçük olması nedeni ile elinize biraz küçük gelebiliyor. Xbox Gamepad’i ve MSI GC30 ile karşılaştırdığım zaman PUSAT PRO Bluetooth her ikisinden de küçük bu nedenle alışmakta biraz zorluk çektim. Ürünün kalitesini elinize ilk aldığınızda hissediyorsunuz. LB-RT tuşlarının kaydırmaz mat plastik yapısı ve tutuş hissiyatı oldukça iyi. Özellikle mouse modunu çok beğendim. Kontrolcüyü mouse olarak kullanmak ayrı bir güzel olmuş. Telefon uyumluluğu ise günümüz trendini yakalamış. En iyi Gamepad destekli android oyunları merak ediyorsanız eğer, sizler için seçtiğimiz oyun listesine aşağıda ki bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Gamepad Destekleyen En İyi Android Oyunları

Tüm bunları toparlamamız gerekirse MONSTER PUSAT PRO BLUETOOTH Gamepad, 300TL‘lik fiyat etiketi ile gayet alınabilir durumda hatta fiyat performans ürünü diyebiliriz. Ürünün en büyük eksiği analogların birbirine çok yakın olması. Onun harici eksiler kabul edilebilir.

1 Yorum

  1. Ebubekir abi güzel inceleme öncelikle bir şey sormak istiyorum görürsen cevap verir misin MSİ GC30 Alacağım sendede var sorun çıktı mi şuana kadar ve memnun musun ?

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin