Gamerbase’den hepinize selamlar. ASUS ROG Strix Radeon RX5600XT inceleme ve oyun testlerini sizlere sunduk.

Ryzen işlemcilerin sunduğu fiyat performans oranı ile işlemci piyasasında atağa geçen AMD bu sefer de gözünü ekran kartı piyasasına yani NVDIA’ya dikti. GTX 1660Ti’a rakip olarak gelen 5600XT modeli sunmuş olduğu fiyat performans oranı ile oyuncuların dikkatini çekmeyi başardı, ROG Strix modeli  oyunculara üst seviye performans ve kaliteyi de aynı anda sunuyor. Lafı daha fazla uzatmadan ROG Strix RX5600XT modelinin bize sunduğu özelliklere ve oyun performanslarına videomuzda göz atalım.

ASUS ROG Strix Radeon RX 5600 XT İnceleme ve Oyun Testleri

İlginizi Çekebilir: ASUS Rog Strix RTX 2070 Super İncelemesi

ASUS ROG Strix Radeon RX5600XT İnceleme Değerlendirmesi

FPS DEĞERLENDİRMESİ

Yaptığımız testler sonrası oluşan FPS skor tablosunu ekranda görebiliyorsunuz. Çevrimiçi çok oyunculu oyunları hiçbir zaman ultra ayarlarda oynamadığımızı hatırlatmakta fayda var. Bu FPS değerleri ve kartın fiyatı baz alındığı zaman fiyat/performans dengesini yakaladığını söyleyebiliriz.

GENEL DEĞERLENDİRME

Tasarım

Tasarım kısmında kartın sunduğu üst seviye materyal, güçlendirilmiş çerçeve özelliklerine artı puan versek bile, alışılagelmiş STRIX tasarımını kısmına eksi vermeden geçemeyeceğim. Artık bu tasarımın görünüm olarak biraz değişmesi lazım.

Performans

Test ettiğimiz tüm oyunları 1080P ultra ayarlarda akıcı bir şekilde oynayabildik. FPS değerleri de bizi tatmin etti. Performans kısmına tam puan veremesek bile bizden büyük bir artı almayı başardı.

Soğutma Performansı

Kartın soğutma performansı beklediğimizden daha iyi oldu. 3 fanlı tasarım, eksen teknolojisi ve çerçeveli fan tasarımı sayesinde hem üst seviye soğutma performansı sunulurken, aynı zamanda bu performansı sessiz sunması bizi gerçekten cezbetti. Kartın soğutma performansına kocaman bir artı yazıyoruz.

Fiyat:

Kart bu tarih itibarı ile 3.500 TL fiyata alınabiliyor. Sunmuş olduğu özellikler ve performans göz önüne alındığında (doları göz ardı ederek) verdiğimiz fiyatı hakkediyor diyebiliriz. Tabii bu ROG STRIX versiyon olduğu için diğer modellerden 300 ila 500TL daha pahalı durumda.

ROG STRIX RX5600XT performans olarak bizi tatmin etti. Sunmuş olduğu özellikler ve soğutma performansını da göz önünde bulundurursak, piyasada satın alınabilecek en iyi RX5600XT modellerinden birisi. Özellikle soğutma performansına kocaman bir artı vermek istiyoruz.

Önceki içerik2 Milyon Dolarlık Turnuva; ESL ONE: RIO 2020 Hakkında Her Şey
Sonraki içerikDOTA2 ŞAMPİYONLARINA ÖMÜR BOYU BAN

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin