Ailenin ileri gelenlerinden olan Radeon RX 6900XT görsellerini RedGamingTech sitesinde görüntüledik. NVIDIA 3000 Serisi ekran kartlarının duyurusunun ardından AMD cephesinden sızıntılar gelmeye devam ediyor.

Geçtiğimiz haftalarda Radeon markası Twitter üzerinden 6000 serisi ekran kartlarının 3 fanlı modelini tanıtmıştı. Daha sonra kartın ilk gösterim görselleri paylaşıldı. Daha sonrasında ailenin 2 fanlı modellerini de gördük.

Rx 6900XT Fan Tasarım

AMD Radeon RX 6900XT Görünümü ve Detayları

RDNA 2 Teknolojisini kullanmakta olan Radeon ekran kartlarının 6000 serisindeki kartlar da Navi 2x serisi silikonları kullanacağını duyurmuştu. Şimdi ise bizler bu kartların 30 Ampere ailesini hedeflediğini rahatça söyleyebiliriz.

Radeon RX 6900XT Yapısı itibariyle çok kaslı ve güçlü bir kart olduğunu adeta bizlere haykırıyor.

RX 6900XT Güç giriş paneli

Görselden anlaşılacağı üzere kart üzerinde kullanılmakta olan 8+8 16 Pin Ekran kartı güç girişi kullanılmakta bu da bizlere gösteriyor ki. Yeni nesil ekran kartları ile birlikte tekrardan alışmış olduğumuz yüksek güç tüketimi ile karşı karşıya kalacağız.

Genel Görünüm

Kartın genel görünümüne baktığımız zaman 3 adet fan ile birlikte gelen kartımız altında büyük bir alüminyum soğutucu ile desteklenmekte. Orta şeritten metal olarak geçen şerit dikkatimizi çekiyor çünkü kart genel itibari ile siyah ağırlıklı. Radeon da bir kült haline gelmiş olan kırmızı şeritler 6000 serisi RDNA 2 ekran kartlarının founders edition sürümünde de unutulmamış. Kartta diğer bir gözümüze çarpan özellik ise Radeon yazısındaki ışıklandırma. Bildiğimiz üzere Radeon serisi kartlar gösterişten uzak ve RGB sevmiyor. Şahsi fikrim burada kırmızı ışık göreceğimiz yönünde ancak güzel bir RGB ile aydınlatılırsa kartın havasından geçilmez 🙂

Backplate

Ekran kartımızın backplate’i yani arka plakası ise göz dolduruyor. Gerçekten kartın arka koruma kapağının çok hoş göründüğünü belli çizgiler ile Radeon serisinin bir kartının ben buradayım demesinin vücut bulmuş hali gibi. Gördüğünüz üzere kartın arka kapak koruyucusunda bir de Radeon logosu renksiz olarak yerleştirilmiş.

Radeon RX 6900XT gerçekten bizim ilgimizi çekmeyi başardı. Sizler de aşağıda bulunan yorum bölümünden ekran kartı ile alakalı görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Valorant Nvidia Reflex Nasıl Açılır

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin