REKLAMmonsters reloaded advertisement

Microsoft tarafından bugün yapılan açıklamaya göre şirket, içinde Bethesda Studios ve bir kaç oyun yapımcısının dahil olduğu Zenimax Media şirketini satın almayı planlıyor, bu satın almanın tam değeri ise 7.5 milyar Dolar olarak açıklandı.

Bethesda Studios bir çok kişinin yakından tanıdığı bir oyun yapımcısı, bünyesinde The Elder Scrolls, Doom ve Fallout serilerini barındırıyor aynı zamanda seneye yayınlanması planlanan iki adet daha büyük oyunları mevcut. Öte yandan Zenimax Media şirketi global anlamda birden fazla oyun yapımcısının üst şirketi konumunda, bu satın alma sayesinde yeni çıkan Xbox için bir çok farklı alanda yeni oyunlar üretebilirler.

Playstation 5 ile birlikte aynı zamanda Kasım ayında çıkması planlanan yeni Xbox serisi konsola özel oyunlar anlamında Playstation’ın gerisinde kaldığı için çok fazla eleştirilere maruz kalmıştı, Microsoft’un söz konusu hamlesi sayesinde Playstation 5’e karşı dişli bir rakip olacak diyebiliriz.

Bir başka mesele ise Bethesda ile Sony arasında çok daha öncesinde yapılan bir anlaşma, bu anlaşmaya göre stüdyonun yeni çıkacak oyunu Deathloop and Ghostwire: Tokyo Playstation 5’e özel olarak yayınlanacak. Satın alma durumu olması halinde anlaşmaya ne olacağı henüz belli değil.

Bethesda‘nın Microsoft’a geçmesi yalnızca konsol oyuncularını değil aynı zamanda bilgisayar oyuncularını da etkileyecek, Microsoft’un yayınladığı yazıda Bethesda tarafından çıkarılan oyunların Xbox Game Pass aracılığı ile oynanabilir olacağı belirtildi.

 

Önceki içerikValorant Nvidia Reflex Nasıl Açılır
Sonraki içerikAMD Radeon RX 6900XT’nin Fotoğrafları Sızdırıldı.

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin