Geforce Now için gelen Microsoft Edge desteğinden sonra Nvidia, GeForce Now akış hizmetinin erişim kilidini açtı ve Xbox sahiplerine de Steam PC oyunlarını kendi konsolları üzerinden oynama imkanı sundu. Geforce Now neredeyse 1.000’den fazla oyunu bünyesinde barındırıyor.

Bu güncelleme, PC oyunlarını farklı bir platformun üzerinde de oynanabilme hayalini gerçeğe dönüştürüyor. Ayrıca, ücretsiz olan Basic GeForce Now paketi Counter-Strike: Global Offensive, DOTA 2 ve League of Legends gibi PC oyunlarını 30 dakikalık bir süre içerisinde oynayabilme imkanı sunuyor.

Daha önce Parsec uygulaması kullanılarak PC oyunlarını diğer platformlara yansıtmayı başaran oyuncular olmuştu. Fakat, GeForce Now ile kıyaslandığında bir adım geride kalıyor. GeForce Now’ın en büyük avantajı ise istenilen oyunları çalıştırabilecek bir PC’ye sahip olmadan da oynatabiliyor olmasıdır.

Tom Warren’ın resmi Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklama :

”Artık Nvidia’nın GeForce Now ile bir Xbox’ta Steam PC oyunlarını oynayabilirsiniz. İşte her şeyin nasıl çalıştığına hızlı bir bakış”

İşin ilginç kısmı, Xbox üzerinde bulunan Edge tarayıcısı fare ve klavye desteği sunuyor. Böylelikle gamepad desteği bulunmayan oyunları da oynayabilirsiniz.

Microsoft’un Xbox başkanı Phil Spencer, yakın gelecekte şirketin Xbox Cloud Gaming (xCloud) hizmeti ile eksiksiz PC oyunlarını Xbox’a getireceğini duyurdu. Ancak, belirtilen bu oyunların Xbox’a ne zaman geleceği hakkında net bir tarih bulunmamakta.

Önceki içerikİçerisinde Ünlü Twitch Yayıncılarının da Bulunduğu Bit Aktarımı Söylentisi!
Sonraki içerikNBA 2K22’nin En İyi 10 Oyuncusu

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin