ASUS ROG Strix Radeon RX5500XT İnceleme ve Oyun Testleri

0

Gamerbase’den hepinize selamlar. ASUS ROG Strix Radeon RX5500XT inceleme ve oyun testlerini sizlere sunduk.

Ryzen işlemcilerin sunduğu fiyat performans oranı ile işlemci piyasasında atağa geçen AMD bu sefer de gözünü ekran kartı piyasasına yani NVDIA’ya dikti. GTX 1650 Super’e rakip olarak gelen 5500XT modeli sunmuş olduğu fiyat performans oranı ile oyuncuların dikkatini çekmeyi başardı, ROG Strix modeli  oyunculara üst seviye performans ve kaliteyi de aynı anda sunuyor. Lafı daha fazla uzatmadan ROG Strix RX5500XT modelinin bize sunduğu özelliklere ve oyun performanslarına videomuzda göz atalım.

ASUS ROG Strix Radeon RX 5500 XT İnceleme ve Oyun Testleri

İlginizi Çekebilir: ASUS Rog Strix RTX 2070 Super İncelemesi

ASUS ROG Strix Radeon RX5500XT İnceleme Genel Değerlendirme

Tasarım

Tasarım kısmında kartımız sunmuş olduğu üst seviye materyal ile bizden artı puanı aldı. Tabii bu kartında her ne kadar sevmesek görünüşüne çok alışsak da asıl ROG Strix tasarımı ile gelmesini istesek de bu tasarımda bilgisayarınızda gayet güzel duruyor.

Performans

1080P ultra ayarlarda kartımız güncel ve yüksek sistem gereksinimi gerektiren oyunlarda üst seviye performans veremese de performansı bizi tatmin etti. Ancak tam puan verdiğimizi söyleyemeyiz. RX5500XT ile Üst seviye oyunları yüksek performans ile oynamak istiyorsanız görüntü kalitesinden biraz feragat etmeniz gerekiyor.

Soğutma Performansı

Kartın soğutma performansı beklediğimizden iyiydi. Test ettiğimiz oyunların hepsinde neredeyse 50 dereceyi geçmediğini görüyoruz. Bu oldukça iyi bir sıcaklı değeri.  Kart ısınmadığından dolayı, görüntü kalitesinden biraz feragat ettiğinizde tüm oyunlarda performansda bir kayıp yaşamadan oyun keyfinizi sürdürebilirsiniz.

Fiyat

Kart bu tarih itibarı ile 2.500 TL fiyata alınabiliyor. Sunmuş olduğu özellikler ve performans göz önüne alındığında (doları göz ardı ederek) verdiğimiz fiyatı hakkediyor diyebiliriz. Tabii bu ROG STRIX versiyon olduğu için diğer modellerden 200 ila 300TL daha pahalı durumda.

ROG Strix RX5500XT fiyat /performans göz önüne alındığında bizi tatmin etti. Özellikle soğutma performansı kartın en can alıcı noktası. CS:GO, LoL, Valorant, Dota2 gibi oyunlar için ekran kartı arayışında olanlar bu modeli tercih edebilir.

İlginizi Çekebilir:  ASUS ROG Strix Radeon RX5600XT İnceleme ve Oyun Testleri

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin