Raven Software baş tasarımcısı olan Amos Hodge, Call Of Duty: Warzone Gulag’a yeni silah havuzu geleceğini açıkladı.

Battle Royale türü oyunlarda, yeniden dirilme söz konusu pek mümkün değil. Fakat kıyaslayabileceğimiz oyunlar bulunmakta.Fortnite yeniden başlatma kartları, Apex Legends belli bir para karşılığı diriltme gibi. Karşılaştırmalar üç oyun içinde uygun olmasada, objektif olmak gerekirse en gerçekçi ve zevklisi Warzone gibi gözüküyor.

Gulag hakkında çıkan tartışma konularının ana sebebi, oyunculara gulag içerisinde verilen silah havuzu oldu. Şuanda Gulag içerisinde kullanılabilecek silahlar, shotgun(pompalı) ve tabancalardan  oluşuyor. Ancak tasarımcı Hodge bu durumun gelecek dönemler içerisinde değiştirileceğini Warzone severler için aktardı.

GameSpot ile yaptığı konuşmalar sırasında bu durumu açıklayan Hodge, Gulag’a yeni silahların geleceğini doğruladı. Bunun ile birlikte,  gulag içerisinde ki silah havuzunun olabildiğince küçük olacağını, oyuncuların silahlara adaptasyon ve yeni silahlara alışmalarını sağlamak için yapacaklarını bildirdi.

Hodge: Gelecek oyun zevkini güncel tutabilmek adına Gulag başlangıç silah setlerini yeniliyoruz. Amaç oyuncuların silahları tanımak ve onlara alışmasını sağlamak.

Hodge, Gulag için silah havuzu değişiklikleriyle ilgili bir zaman belirtmedi, fakat güncelleme planlarına göre Gulag’da önemli değişikliklerin tamamı neredeyse Haziran ayında gerçekleşecek.

Hodge Gulag’ın nasıl ortaya çıktığını açıkladı.

Bu konuda Infınty Ward’ın,  Gunfıght  üzerinde çalıştığını ve daha az kişiden oluşan bir versus(karşılaşma) modununun oyuncuların kaderini belirlemesi için oluşturacakları bir haritadan ilham aldığını anlattı.

Hodge: İlk olarak bir oyuncunun takım arkadaşlarına bağlı kalmasını oy dengesi ile hem istedik hem istemedik diyebiliriz. Sonuçta her oyuncunun harikalar  yaratan mükemmel bir takımı yoktur. Bunun yanı sıra oyunculara iki seçenek sunmaya karar verdik. Hem oyuncular kendi kaderlerini belirleyebileceklerdi, hemde takım arkadaşlarının yardımına ihtiyaçları olacaktı. En önemli etken ise CoD’un en iyi yaptığı şey olan silah savaşına(Gun Fight) odaklanmak istedik.

Diğer Battle Royale oyunlarında, yeniden doğabilmek için takım arkadaşlarına güveniyorlar. Infınty Ward ve Raven baştan beri oyuncuların kendi üzerine sorumluluk almalarını istiyorlardı. Gelelim ki Gulag zaman zaman karşılaştığınız oyuncular sayesinde sizi sinir etsede, içerisinde barındırdığı hatalar ve oyun açıkları ile kanser olmamıza sebep olsada. Oyunun en özgün yeri olmuş diyebiliriz.

 

Önceki içerikLa Liga TOTSSF kartları, FIFA 20’ye eklendi
Sonraki içerikCS:GO Antrenman ve Isınma Haritaları
Geçmişte Mod-Z Esports'da PUBG oyuncusu olarak oynamış ve TOA Esports'da asistanlık yapmış olan yazarımız Bedirhan, şu anda Gamerbase'de yazdığı haberlerle sizleri bilgilendirmenin yanı sıra Dark Passage Esports Club'ta Menajerlik yapmakta.

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin