Calyx’in yeni takımı Windigo’gun oyun içi lideri Bubble ile bir röportaj gerçekleştirdik.

Gamerbase: Bu yıl Windigo takımı olarak WESG 2018 ve Moche XL Esports 2019 turnuvalarını kazandınız. İyi bir ödül kazandığınız WESG 2018 turnuvasından birazcık bahseder misiniz? 2019’un ilk yarısı sizin için nasıldı ve ikinci yarısı için planlarınız nelerdir?

Bubble : WESG’de her şey sorunsuz gitti, taktiksel anlamda silah gücümüz yeterliydi ve her bir maç için hazırlıklıydık. MIBR karşısında aldığımız zaferin ardından bu turnuvanın bizim olduğunu biliyorduk ve bunu gerçekleştirmek için elimizden gelenin fazlasını yaptık. 2019’un ilk yarısı hem iyi hem kötüydü diyebiliriz ikinci yarısı için planımız ise EPL’e 1. Olarak çıkmak ve ilk 10 arasına girmek.

Gamerbase: Şu sıralar Calyx ve Hadji’yi denediğinizi duyurdunuz. Onlar hakkında ne söyleyebilirsiniz? Calyx daha önce blocker yerine DreamHack Masters Dallas turnuvasında oynadı. O turnuvada nasıl bir performans gösterdi? Sizce sizin oyun stilinize uyum sağlayabilecek mi?

Bubble: Hadji ve Calyx yetenekli oyuncular bence ikisi de takımımıza iyi uyum sağlayabilir, fakat yeni oyun tarzını oturtabilmemiz için zamana ihtiyacımız olacak. Calyx Dallas’ta çok iyi oynadı ve şunu anladık eğer bir gün uluslararası takım olacaksak Calyx ile beraber oynamak isteriz.

Gamerbase: Önceden AWP oyuncusuydunuz fakat şuanda Windigo’nun oyun içi lideri konumundasınız.  Bu rol değişiminin arkasındaki sebep neydi? Hangi rolü oynamak sizce daha zor ve neden?

Bubble: Rolümü değiştirdim çünkü Poizonu kadroya aldık ve biliyorsunuz ki kendisi çok yetenekli bir AWP oyuncusu. Birisinin Support rolünü oynaması gerekiyordu ve ben de IGL olarak bu rolü üstlendim ve takımıma olabildiğince destek olmaya çalışıyorum. Bence en zor rol Support çünkü her an takımına nasıl yardım edebileceğini, onları nasıl koruyabileceğini ya da onlar için kendini nasıl feda edebileceğini düşünmek zorundasınız.

Gamerbase: Calyx’in katılmasının ardından oyun içi İngilizce’ye geçmek zorunda kalacaksınız, Calyx’in İngilizcesi nasıldı? Sizce yeterli olacak mı?

Bubble: Calyx oyun içinde yeterli seviyede İngilizce konuşabiliyor ama oyun dışı eh işte HAHA..

Gamerbase: Bulgar oyuncu CeRq hakkında ne düşünüyorsunuz? Henüz 19 yaşında ve topluluk onun iyi bir geleceği olduğunu düşünüyor. Sizce CeRq bir KennyS ya da Guardian seviyesine ulaşabilir mi? Takımınızda oynaması ister miydiniz?

Bubble: CeRq çok yetenekli bir oyuncu, NRG’ye gidip oradaki deneyimli oyuncularla beraber oynamasıyla birlikte çok daha iyi bir oyuncu oldu. Belki de bir gün aynı takımda oynarız kim bilir?

Gamerbase: WESG 2018’de çok iyiydiniz fakat şuan takımın performansı aynı seviye değil. Sizce bunun sebebi nedir? Diğer takımların daha çok taktiklerinize karşı çalışması mı yoksa takımın kendisi ile mi alakalı?

Bubble: WESG kazanmamız ardından bizim için durumun kolay olmayacağını biliyordum çünkü bundan sonra kimse bizi küçük görmeyecekti. Belki de bir sonraki seviyeye ulaşmak için yeteri kadar çabalamadık. Sorunun sebebi hem kişisel performanslarımız hem de karşı taktikler diyebilirim.

Gamerbase: Poizon yıldız bir oyuncu, hakeza Calyx de öyle. Yeni kadro ile sağlam bir firepowerınız olacak, Calyx ve Poizon için ne planlarınız var? Poizon gibi oyunculardan birisi diğer takımlardan teklif alırsa ne yapacaksınız?

Bubble: Takımda çok yetenekli oyuncularımız var, ben ve koçumuz Shockwave onların yeteneklerini olabildiğince kullanmaya çalışacağız. “Eğer biri takımdan ayrılırsa” diye düşünmek istemiyorum, bakalım gelecek bize ne getirecek.

Gamerbase: GeT_RiGhT ve Zeus’un oyunu bırakacakları veya uzun süre dinlenecekleri söyleniyor. Bu efsane isimler hakkında ne düşünyorsunuz? Siz 27 yaşında bir oyuncu olarak ne kadar daha devam etmeyi planlıyorsunuz?

Bubble: GTR ve Zeus hakkında konuşmak istemiyorum, kendime gelecek olursak bu oyunu çok seviyorum ve üst seviye takımlarda olabildiğince oynamak istiyorum. Eğer kendimi bireysel olarak kötü görmeye başlarsam oyunu iki daha fazla oynar ve tekrar eski formuma dönerim.

Gamerbase: CS:GO sahnesi Bulgaristan’da nasıl? Bir espor federasyonunuz var mı? Hükümetiniz espor takımlarını ve oyuncularını destekliyor mu?

Bubble: Bulgaristan’da espor bilinmiyor. İnsanlar bir profesyonel bir oyuncunun gerçek bir işi olduğunu anlayamıyor.

Gamerbase: Bizimle röportaj yaptığınız için teşekkür ederiz. Başka söylemek istediğiniz bir şey var mı?

Bubble: Bizi destekleyen herkese ve aileme teşekkür ederim. Türk dostlarımızı Windigo’yu desteklemeye davet ediyorum.

Önceki içerikStarLadder Major’da Oynayacak Takımlar ve Turnuvanın Aşamaları
Sonraki içerikPUBG Europe Ligi Açık Elemeleri Kayıtları Başladı

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin