Bir yılı aşkın bir süredir haber sitelerine ve forumlara konu olan Windigo ve WESG arasındaki ödül meselesi sonunda çözüldü, Bulgaristanlı organizasyon ödül parası olan 500 bin doları aldı.

Windigo organizasyon kurucusu ve sahibi Artur Yermolayev’in HLTV’ye verdiği bilgiye göre uzun bir bekleyişin ardından 500 bin dolarlık ödül turnuva sırasında oynayan Windigo oyuncularına transfer edildi. WESG 2018 global finallerinde kupayı kaldıran ekip ise Valentin “poizon” Vasilev, Georgi “SHiPZ” Grigorov, Kamen “bubble” Kostadinov, Yanko “blocker” Panov, Viktor “v1c7oR” Dyankov beşlisinden oluşuyor.

 

Geçtiğimiz yılın Ekim ayının sonunda operasyonlarını durduran Windigo ekibi tam olarak maddi problemlerden dolayı dağılmıştı, WESG haricinde Moche XL 40 bin dolar, ESL Pro League‘den ise toplamda 12 bin dolar alacakları vardı.

WESG tarafından yapılan açıklamada ise turnuva organizatörü sözcüsü kendilerini savundu. Bu açıklamaya göre hali hazırda Çin hükümetinin yaptığı kısıtlamalar ile para transferleri zor, bunun üstüne Windigo‘nun şirket kaydı, banka hesapları ve vergi hesapları üç ayrı ülkeye kayıtlı, bu durum işleri daha da zorlaştırmış ve ödülleri zamanında gönderememişler.

Önceki içerikAstralis, tekrardan zirvenin sahibi oldu
Sonraki içerikHLTV.org, Nisan ayının en iyi 10 hareketini yayınladı

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin