Xantares, Aralık ayında BIG takımına transfer oldu. Geçen 7 aya bakıldığında Xantares; BIG takımına olumlu anlamda katkı sağlayamadı aksine takım, temsilcimiz takıma katıldıktan sonra  düşüşe geçti.

Xantares, Aralık ayında Ex-SS takımından ayrılıp Alman temsilcisi BIG takımına katılmıştı. BIG takımı ile birlikte 7 offline turnuvaya katılan temsilcimiz, bu turnuvalardan istediği başarıları yakalayamadı.

BIG, ESL One Cologne 2018 turnuvasında gösterdiği performans ile bir anda 15 sıraya yükselerek dünyanın en iyi 7. takımı olmuştu. ESL One Cologne 2018 turnuvasından sonra performansı kademeli olarak düşen ekip, tekrardan iyi bir performans ortaya koymak için dünya sıralamasında 9. sırada bulunurken, nex yerine takıma Xantares’i transfer etti. Alman ekibinin Xantares ile daha büyük başarılar yakalaması beklenirken tam tersi oldu ve Alman temsilcisi Xantares geldikten sonra daha kötü performanslar ortaya koymaya başladı. BIG üst üstte alınan kötü sonuçlardan sonra şuan dünya sıralamasında 30. sırada bulunuyor.

Geçtiğimiz aylarda BIG takımının koçu Xantares’in İngilizceyi iyi konuşamadığı ve hatta İngilizce yerine Almanca’yı öğrenmesinin daha mantıklı olacağını söylemişti. BIG takımının performans düşüklüğünün en büyük sebebi dil olarak gözüküyor. Umarız Xantares dil problemini en kısa sürede halleder ve bizi yurt dışında başarıyla temsil eder.

Öte yandan w0xic’in dil problemini çözdüğünü ve üst düzey bir performans ortaya koyduğunu hatırlatmakta fayda var. Xantares’te eğer dil problemini çözebilirse en az w0xic kadar iyi bir performans ortaya koyacağını inancımız tam.

BIG, 2-7 Temmuz tarihleri arasında Almanya’da düzenlenecek olan ESL One Cologne 2019 turnuvasına katılacak. Panzerlerin evinde nasıl bir performans ortaya koyacağı büyük bir merak konusu.

Önceki içerikLeague Of Legends Taktik Savaşları Çıkış Tarihi
Sonraki içerikTaktik Savaşları Şampiyon Rehberi

1 Yorum

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin