ASUS‘un yüksek performanslı oyun sistemleri için tasarlanan 750 W ve 650 W modellerinden oluşan, ASUS Rog Strix serisi güç kaynakları duyuruldu.Üretilen iki model güç kaynağıda özel soğutma teknolojisi ve yeni nesil bileşenleri bir arada toplayarak, yeni nesil işlemcile ve ekran kartları için oldukça sessiz güç sağlıyor.

650 W                                                                                  750 W

Güç Kaynakları İçin Önemli Noktalar

  • 750 W ve 650 W güç kaynakları oyunculara üst düzey performans sunmak için tasarlandı.
  • Soğutma blokları ve 135 mm Eksen Teknolojili fanlar son derece sessiz çalışarak kritik bileşenleri serin tutuyor.
  • Yüksek kaliteli Japon üretimi kapasitörler ve diğer üst düzey bileşenler ile 80 Plus Gold sertifikasına hak kazanan seri 10 yıl da garanti sunuyor.
  •  Tamamen modüler yapıdaki kablolara sahip güç kaynağını zevkinize göre kişiselleştirebilirsiniz.

Soğutma Blokları ve Eksen Teknolojisiyle Soğutma

Düşük gürültü seviyesi, üst düzey oyun sistemleri için çok önemli bir özellik. ROG Strix serisi güç kaynakları ROG Thor serisinde kullanılan soğutma bloklarından yararlanıyor. Kütle ve yüzey alanının dikkatle dengelendiği bu soğutma bloğu, eksen teknolojili fanların çalışmasına gerek kalmadan önce bile büyük miktarda güç iletilmesini sağlıyor.

Üst seviye ROG Strix ekran kartlarında kullanılan tasarımı temel alan Eksen Teknolojili fanlarda daha küçük bir yuva bulunuyor. Daha uzun tasarlanan kanatlar ise havayı aşağıya yönlendirerek statik basıncı artıran bir bariyer halkasına bağlı. Dayanıklılık büyük önem taşıdığından pervane çift rulmanlı bir tabana monte ediliyor. Bu tasarım, kaymalı yataklı modellere göre iki kat daha uzun ömür sağlıyor.ROG soğutma bloklarının da eklenmesiyle son derece verimli hale gelen soğutma sisteminde fanların düşük hızda çalışması yeterli oluyor. Bu da gürültü seviyesini en aza indiriyor.

 

Üst düzey bileşenler

Japon üretimi kapasitörler ve düşük RDS (açık) MOSFET’ler, 10 yıllık garanti için temel oluşturuyor. Strix güç kaynakları bu sayede 80 PLUS® Gold sertifikasını da taşıyor. Sonuç olarak, en yoğun oyunlara dayanabilecek, son derece sessiz ve verimli bir güç kaynağı ortaya çıkıyor.

Kişiselleştirilebilen dış görünüm

ROG Strix serisi güç kaynakları tamamen modüler bir yapıya sahip. Ürünle birlikte gelen eksiksiz kablolar en yeni donanımlara uyum sağlıyor. 24 pimli güç kablosu, iki adet 6+2 pimli PCIe ve iki adet 8 pimli EPS 12V güç kabloları dalgalanmayı azaltarak yoğun anlarda kararlılık sağlayan kapasitörlerle birlikte geliyor. Sistemini kişiselleştirmek isteyen kullanıcılar, ürünle birlikte gelen CableMod %20 indirim kuponundan da faydalanabiliyor. Böylece özel üretim kablo malzemelerine, farklı uzunlukta ve renkte kablolara da erişebiliyorlar.

Kullanışlı manyetik logo ve güç kaynağının dış kenarlarına uygulanabilen desenlerle ürünü daha da kişiselleştirmek mümkün. Başta kırmızı olan pençe deseni, Aura Sync RGB aydınlatma kullanılan bir ROG Strix sistemi için ideal bir arka plan oluşturabiliyor. Sistemine daha gizemli bir hava katmak isteyenler ise bu deseni daha sade renge dönüştürebiliyor.

 

İlginizi Çekebilir

PUBG Europe Ligi Açık Elemeleri Kayıtları Başladı

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin