ASUS, Windows 11 ve macOS işletim sistemli dizüstü ve masaüstü bilgisayarlarla uyumlu, akıllı tasarımıyla kablo kalabalığının önüne geçen, USB-C® özellikli ASUS ZenDrive V1M harici DVD yazıcısını duyurdu. M-DISC desteği sunan ürün kapsamlı yazılım çözümleriyle birlikte geliyor.

Kabloların kendi içinde saklandığı şık tasarımıyla ZenDrive V1M, hem ofiste hem de dışarıda en son nesil ultra ince dizüstü bilgisayarları mükemmel bir şekilde tamamlıyor. Kullanıcılar ses CD’lerini ve DVD’lerdeki multimedya içerikleri çalabiliyor, disk yazabiliyor, yazılım yükleyebiliyor ve çok daha fazlasını yapabiliyor.

Kullanışlı Kablo Depolama

ZenDrive V1M kristal kesim stildeki ince ve modern tasarımıyla birlikte depolama imkanı, farklı işlevler ve kullanım kolaylığı sunuyor. Ürünün köşesindeki kısım 24 cm uzunluğundaki bağlantı kablosunu saklamaya yarıyor. Böylece kullanıcıların kabloyu kaybetmekten korkmasına gerek kalmıyor. Akıllı stiliyle V1M, modern yaşamın yoğunluğunda her yere kolayca götürebileceğiniz vazgeçilmez bir yardımcı.

USB-C Arayüzü

ZenDrive V1M hem Windows 11 ve daha önceki sürümlere hem de macOS’e destek veriyor. Her iyi yönde de takılabilen USB-C kablosu sayesinde V1M’yi popüler modern dizüstü bilgisayarlara takabilmek mümkün. Böylece hemen her bilgisayar çeşitli optik medya formatlarıyla multimedya içerik oynatmaya veya yedek almaya anında hazır hale getirilebiliyor. Bu ürün günümüzde çoğunlukla göz ardı edilen fakat çoğu kullanıcının halen ihtiyaç duyduğu bir işlevi sunuyor.

M-DISC Desteği

ZenDrive V1M, aile fotoğraflarından evde çekilen videolara ve daha fazlasına kadar dijital ortamdaki tüm değerli anılarınızı korumak için arşiv kalitesinde bir çözüm sunan M-DISC’e destek veriyor. M-DISC yazma teknolojisi kaydedilen verileri kaya benzeri patentli bir katmana işliyor. En zorlu koşullara dayanıklı olan bu katman, ömür boyu biriktirdiğiniz anıları ve önemli verileri 1000 yıla kadar güvenli bir şekilde saklıyor

Kapsamlı Çözüm

ZenDrive V1M verileri korumak ve kullanıcıların rahat etmesini sağlamak için gereken her şeye sahip. Bunlar arasında Windows için kullanımı kolay yazılım çözümleri de yer alıyor.

Kullanışlı arayüzü sayesinde disk yazmayı üç basit adımda halleden çözümün yanı sıra parola denetimi ve gizli klasör işlevleriyle de güçlü ve zahmetsiz disk şifreleme ve veri koruma hizmeti sunuluyor. Üründe ayrıca Nero BackItUp yedekleme yazılımı da bulunuyor. Bu yazılımla fotoğraf, video ve veri arşivleri oluşturulabiliyor.

Teknik Özellikleri

ModelSDRW-08V1M-U
RenkSiyah
Okuma HızıDVD+R (SL/DL): 8X DVD-R (SL/DL): 8X DVD+RW: 8X DVD-RW: 8X DVD+R (SL, M-DISC): 8X DVD-ROM (SL/DL): 8X CD-R/RW/ROM: 24X DVD-Video Oynatma: 4X Ses CD’si Oynatma: 10X
Yazma HızıDVD+R: 8X DVD-R: 8X DVD+R (SL, M-DISC): 4X DVD+RW: 8X DVD-RW: 6X DVD+R (DL): 6X DVD-R (DL): 6X CD-R: 24X CD-RW: 24X
ArayüzUSB Type-C®
İşletim sistemi uyumuWindows® 11 / 10 / 8.1 Mac OS® X 10.6 ve sonrası
Birlikte Verilen Yazılımlar (yalnızca Windows için)CyberLink Power2Go CyberLink PowerBackup 2 Nero BackItUp E-Green
Sistem gereksinimleriCPU: Intel® Pentium® 4 2,0 GHz veya AMD Athlon 2100+ ya da daha yükseği RAM: 512 MB veya daha fazlası tavsiye edilir Sabit Disk: 10 GB veya daha fazlası
Boyutlar (U x G x Y)150 x 142 x 14,6 mm
Ağırlık255 ± 20 g
Paket içeriğiHarici DVD sürücüsü x 1 Yazılım CD’si x 1 Hızlı kurulum kılavuzu x 1
Önceki içerikGeForce NOW’a Resolution Upscaling Geliyor
Sonraki içerikTürkiye Espor Futbol Ligi 13.Hafta Maçları Tamamlandı!

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin