ASUS IoT, Birleşik Krallık’taki Coventry Building Society Arena’da düzenlenen Engineering Design Show (EDS) 2021 fuarına katıldı. ASUS IoT bu etkinlikte aralarında ASUS IoT Tinker Board serisi, ASUS IoT Yüz Tanıma Sınır Bilişim Yapay Zeka Geliştirme Kiti ve ASUS IoT otomatik plaka tanıma (ALPR) Sınır Bilişim Yapay Zeka Geliştirme Kiti de bulunan en yeni AIoT ürünlerini ve çözümlerini tanıttı.

Engineering Design Show, Birleşik Krallık’ta tamamen mühendisliğe, elektroniğe ve gömülü tasarıma odaklanan tek etkinlik. Her yıl bu etkinlik üretim ve tedarik zinciri sektörlerindeki önde gelen şirketlere ve uzmanlara ev sahipliği yapıyor. Fuara katılanlar günümüzün hızlı değişen ortamında gelecek trendlere, ürünlere ve uygulamalara yönelik teknolojiler hakkında bilgi paylaşımı yapıyor, yeni şeyler öğreniyor ve işbirlikleri kuruyor.

ASUS IoT, Birleşik Krallık’ta stratejik bir işbirliğine giriştiği Solid State Supplies ile EDS 2021’de boy gösterdi. EDS fuarının en başından beri destekçisi olan Solid State Supplies, bu yıl kendi standında ASUS IoT portföyüne yer verdi. Solid State Supplies; gömülü işlem, kontrol ve iletişim (kablolu ve kablosuz), algılama ve anahtar, güç yönetimi ve LED aydınlatma gibi alanlara yönelik yarı iletkenlerin, bileşenlerin ve modüllerin teknik distribütörlüğünü yapan bir şirket. Yalnızca sınırlı sayıda tedarikçinin ürünlerine odaklanan bu şirket, sunduğu ürünleri tüm ayrıntılarıyla kavrayıp müşterilerine gelişmiş ticari ve teknik destek veriyor.

EDS’de Tanıtılan En Yeni Asus IoT Yenilikleri

Yapay zeka (AI) ve nesnelerin interneti (IoT) alanlarında hızla büyüyen bir firma haline gelen ASUS, fuarda kapsamlı AIoT donanım ve yazılım portföyünü tanıtma fırsatı buldu. ASUS fuarda ayrıca piyasaya çıkmaya hazır yenilikçi çözümleri olan ASUS IoT Yüz Tanıma Sınır Bilişim Yapay Zeka Geliştirme Kiti ve ASUS IoT ALPR Sınır Bilişim Yapay Zeka Geliştirme Kitini canlı olarak gösterdi.

ASUS IoT ve Solid State Supplies fuarda şu AIoT çözümlerini tanıttı;

ASUS IoT Yüz Tanıma Sınır Bilişim Yapay Zeka Geliştirme Kiti

Yüzün yanı sıra yaş, cinsiyet ve kafa yönü gibi önemli kişisel işaretleri de tek yerden tanımlama imkanı veren bu çözüm, ASUS IoT Tinker Board 2 ve CyberLink’in FaceMe® SDK’sı ile 154 ms çıkarım hızında ve %99,99 hassaslıkta tanımlama yapabilen güçlü bir paket oluşturuyor.

ASUS IoT ALPR Sınır Bilişim Yapay Zeka Geliştirme Kiti

ASUS Tinker Board Edge R ile desteklenen bu kapsamlı otomatik plaka tanıma çözümü, 100 ms çıkarım hızıyla %99 hassaslıkta tanımlama yapabiliyor. Çözüm ayrıca mevcut USB veya IP kameralara da kolayca entegre edilebiliyor. Yerleşik makine öğrenimi teknolojisiyle her çıkarımdan bilgi toplayan çözüm, tespit performansını sürekli geliştiriyor.

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin