ROG Gladius 2 Core sadece oyun odaklı, ergonomik ve hafif yapısı ile oyunseverlerin karşısında. Şimdi Rog Gladius 2’ye birlikte daha yakından bakalım.

Fiyat-performans oyuncu faresi arayanlara

ASUS ROG Gladius 2 Core oyuncu faresi, ROG markası altında oyunculara yüksek performans sunmasının yanı sıra aynı zamanda şık bir tasarıma sahip en yeni oyuncu farelerinden biri.

İlk deneyimleme sırasında avuç içine oturması ve hafifliği dolayısıyla beklentilerimi karşılayacak sinyallerini verdi. Sol ve sağ tuşlar çok iyi ölçüde ayrılmış ve rahatsızlık vermesi söz konusu olmadı.

OYUNCU GÖZÜNDEN DENEYİM

Esporun içinde PUBG oyuncusu olarak oyuna girip deneyimlememi 1 hafta boyunca turnuvada dahil sürdürdüm. Deneyimlemem sırasında ise sol ve sağ tuşların çok hassas olması nedeniyle ilk gün zorlansam da bu durum 2. günden sonra rahatsızlık sebebi olmadı. Biz oyuncuların oyun sırasında elimizi ağrıtacak bir ağırlıkta olmadığını kanıtladı. Dayanıklı ve kaydırmaz yan tutuş alanı kauçuk olmaması nedeniyle ayrıca beni ayrıca sevindirtinden bir diğer faktör oldu. El terlemelerine karşın kauçuk ve benzeri yan tutuş alanları bir zamandan sonra sinir bozucu olabiliyor. Ayrıca ROG logosu bu kısımda da bizi selamlıyor.

Sensör Özellikleri

Bir oyuncu faresinin tabii ki de en önemli kısmı içerisinde barındırdığı sensör kalitesi. Gladius II Core‘da Pixart PAW3327 Optik sensör bulunuyor. Bu sensör günümüzün en iyi sensörü olmasa da en yeni ve iyi sensörlerinden biri. Sensörümüz bize 6200 DPI hız, 220 IPS izleme ve 30G hızlanma değerini sunuyor.

6200 DPI hız oldukça yeterli bir değer olur iken, faremizin IPS değeri de üst seviyeye yaklaşmış durumda. Günümüzde çoğu E-Spor odaklı farenin 250-400 IPS değerlerine sahip olduğunu göz önüne alırsak, bu fare için 220 IPS değeri iyi görünüyor. Ayrıca farede bulunan hızlanma değerine gelir isek 30G hızlanma değeri, fare ile çok çok ani dönüşler yapmadığınız sürece yeterli bir değer. Toparlayacak olursak, Gladius II Core satın alıp, rekabetçi oyunlarda başarı hedefliyorsanız bu fare bu özellikler ile sizi üzmez.

Oyuncu Sınıfı Optik Sensör

Oyuncu sınıfı PAW3327 optik sensörü ile ROG Gladius II Core, 200’den 6200 dpi seviyesine kadar destek sağlıyor. Manuel olarak farenin altındaki tuştan 400, 800, 1600 ve 3200 DPI aralığında değişim yapabiliyorken PC üzerinden kuracağımız Armoury II yazılımı ile de geçiş yapmamız mümkün. Bir PUBG oyuncusu olarak farenin altında bulunan dpi tuşunun üstte olmasını isterdim. Bu durum benim için kritik bir öneme de sahip. Oyun sırasında hızlıca dpi geçişi yapmak istiyorsanız bu durum sizi üzebilir.

ÖZEL ANAHTAR SOKET TASARIMI

ROG’a özel anahtar soket tasarımı, fare tuş anahtarlarının kolayca değiştirilmesini mümkün kılarak, kişiselleştirmeyi özel bir duruma getiriyor. Bu da tercih ettiğiniz tuş gücü ve tepkisine uygun anahtarları yerleştirebileceğiniz, ayrıca eskimiş veya bozulmuş anahtarları da farenizin ömrünü uzatmak için değiştirebileceğiniz anlamına geliyor.

AURA SYNC RGB AYDINLATMA

 ASUS AuraSync RGB aydınlatma, sonsuz renk aralığı ve 4 farklı dinamik aydınlatma efekti ile kullanıcılara RGB şıklığı sunuyor. Ayrıca 3 ayrı pr

ROG Gladius II Core parlak bir yüzeye sahip olduğu için, özellikle eliniz çok fazla terliyorsa iz bırakabiliyor. Kişisel deneyimleme sürem boyunca kesinlikle rahatsız etmedi ancak bu tamamen nasıl bir kullanıcı olunduğuyla bağlantılı.

Asus Rog Gladius 2 Core oyuncu faresinin piyasada aynı yapıda ancak küçük farklarla Wireless ve Origin modelleri de mevcut.

ASUS ROG Gladius II Core özellikler

  • Ağırlık: 92.5 gram
  • DPI: 6.200
  • RGB Desteği: Mevcut
  • Bağlantı Arayüzü: Kablolu USB
  • Tepkime Süresi: 1000 Hz
  • Makro Tuşu: 4 adet
  • İvme: 30G
  • Max Hız: 220 IPS
  • Sensör: PAW3327 Optik
  • Tıklama Ömrü: 50 milyon

Asus Rog Gladius 2 Core resmi sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin