AMD ve Gigabyte Türkiye Lansmanı etkinliğinde her iki firma da yeni nesil ürünlerini tanıttı. Gigabyte, AORUS ürün grubu ile birlikte işlemci hariç tüm bilgisayar parçaları ile kullanıcılara AORUS ekosisteminde bilgisayar kurma imkanı tanıyor.

Basına ve bayilere özel olarak düzenlenen etkinlikte, üzerine en çok durulan ürün AMD RX5700 XT ekran kartı oldu. AMD ve Gigabyte ayrı sunumlarda ekran kartının 1440p (2K) oyun için ne kadar iyi performans verebildiğini anlattı. Etkinlikte anlatılanları göz önünde bulundurarak youtube kanalımızda çok yakında Gigabyte RX5700 XT incelemesini ve oyun testlerini sizler ile paylaşacağız.

Lansmanda ayrıca AORUS Klavye, Kulaklık, Mouse, Mousepad gibi aksesuarlarında tanıtımı gerçekleştirildi. AORUS çok yakında bu ürün grubunu da genişleterek kullanıcılara daha çok ekipman seçeneği sunacağını ayrıca belirtti.

İlginizi Çekebilir: Gears 5 Çıkış Tarihi ve Sistem Gereksinimleri 

Bir diğer konu ise yeni Gen4 SSD modeliydi. X570 chipsetli anakartlar ile piyasaya çıkartılan AORUS NVMe Gen4 SSD 500GB, 1TB ve 2TB boyutlarında satışa sunuluyor. Ayrıca Gen4 SSDler arasında en performanslı ve soğutması iyi SSD olarak gösteriliyor. Bu SSD normal PCIe SSD’lere göre %40 daha hızlı performans sunarken, özellikle grafik tasarım ve video düzenleme işleri ile uğraşan tasarımcıların en büyük yardımcısı olarak görünüyor. Ürünün özellikle Adobe programlarının çalışma ve render hızına çok büyük etki ettiği testler ile ortaya koyulmuş durumda.

Ancak lansmanda öyle bir ürün vardı ki tüm dikkatleri üzerine topladı! AORUS AIC Gen4 8TB SSD. Bu SSD m2 slotlarına değil bilgisayarınızın direkt PCIe slotlarına takılıyor ve 15.000 mb/sn okuma hızlarına ulaşabiliyor. Ürünü ve hızları görünce heyecanımız tavan yaptı ancak fiyatını duyunca ufak bir iç çekerek ortamdan sessizce uzaklaştık. Şu an açıklayamasak da ürünün bir araba fiyatı olduğunu çok rahat bir şekilde söyleyebiliriz.

Gayet bilgilendirici bir etkinlik olan AMD ve Gigabyte Türkiye Lansmanı etkinliğinden size anlatabileceğimiz bilgiler şimdilik bu kadar. Ancak bununla son bulmayacak. Gigabyte, AORUS ve AMD hakkında çok daha fazla yeni haber için bizi takip etmeye devam edebilirsiniz.

 

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin