Geçtiğimiz ay Marcelo “coldzera” David’in uzun süredir istedikleri sonucu elde edemedikleri için mutsuz olmasından dolayı takımdan çıkmak istediğini belirtmesi üzerine MIBR, Coldzera’yı yedeğe almıştı.

Bu hareketin sonucu MIBR, şu an coldzera yerine Vito “kNG” Giuseppe gelene kadar koçları Wilton “zews” Prado ile major turnuvasını oynuyor. kNg‘nin annesinin instagram üzerinde yaptığı paylaşımlara göre transferin yapılması nerede kesinleşmiş durumda.

1pv.fr sitesinin yaptığı haberde, kaynaklarına göre MIBR ve FaZe takımları major sonrası coldzera’nın transferi için masaya oturacaklar. Brezilya’lı oyuncu bundan önce avrupaya gelmek istediğini ve farklı teklifleri değerlendireceğini belirtmişti. Görünüşe bakılırsa Coldzera, transferin gerçekleşmesi ve samimi arkadaşı NiKo ile oynamak için kendi bonservisinin ödenmesi konusunda dahi elinden geleni yapmaya hazır.

Coldzera’nın transferinin tamamlanması durumunda Filip “NEO” Kubski’nin yerine gelmesi tahmin ediliyor. Söz konusu değişiklik gerçekleşirse NiKo tekrar oyun için lider rolünü oynamak zorunda kalacak. Öte yandan FaZe takımının, yakın zamanda ENCE ile yollarını ayıran Finlandiyalı oyuncu Aleksib ile ilgilendiği söyleniyor. Eğer bu söylentiler doğruysa efsane oyuncu Olof “olofmeister” Kajbjer’in yedeğe çekilmesi muhtemel bir durum. Fakat unutmayın ki Aleksib transferi sadece söylentiden ibaret.

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin