REKLAMmonsters reloaded advertisement

Nvidia, geçen ay piyasaya sürdüğü yeni kartı RTX 3060 grafik kartında Ethereum madenciliğinin engelleyeceğini ve hashrate yani kazım oranının oldukça düşük olacağını belirtmişti. Bu kartın özellikle oyuncular için üretildiğini vurgulamıştı. Ancak son gelen haberlere ve raporlara göre Nvidia’nın yayınladığı son beta sürücüsü ile RTX 3060’ın mining kısıtlamasının kaldırıldığı iddia edildi.

Japon sitesi PC Watch, ilk olarak Nvidia’nın korumalarının bir sürücüyü veya BIOS’u değiştirmeye gerek kalmadan atlanabileceğini ortaya çıkardı. Nvidia’nın yeni 470.05 beta sürücüsünün çoğu RTX 3060 sahibi için performansı otomatik olarak ortaya çıkardığını öğrenildi. Hardwareluxx editörü de bu bulguları destekledi.

Beta sürücüsü, çeşitli RTX 3060 kartlarında Ethereum madencilik kısıtlamasını kaldırıyor gibi görünüyor, ki bu muhtemelen Nvidia’nın test sürücüleri için planladığı bir şey değildi.

Nvidia, RTX 3060 madencilik performansına yönelik yazılım kısıtlamalarından emin görünüyordu. Geçen ay Nvidia’nın iletişim başkanı Bryan Del Rizzo; karma oranının kaldırılmasını önleyen BIOS (aygıt yazılımı) için, “Bu sadece bir sürücü meselesi değil” demişti.

Nvidia bilerek mi yoksa bilmeden mi bu kilidi açtı henüz bilinmiyor. İlerleyen günlerde net bir açıklama yapılacak mı hep birlikte göreceğiz.

Önceki içerikWild Rift 2.1B Yama Notları Açıklandı
Sonraki içerikOutriders, Xbox Game Pass’e Çıktığı Gün Gelecek

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin