15 Mart itibariyle ülkemizde resmi olarak erişime açılacak olan Nvidia’nın bulut tabanlı uygulaması Geforce Now’ın paket fiyatları yakın zamanda belli olmuştu. Uygun paketler bekleyen oyuncular gördükleri fiyatlar karşısında ise resmen hüsrana uğramıştı.

Lansmana özel Premium paket tek seferlik ve 3 Aylık 149.7 TL olurken, Aylık paket ise 74.9 TL olarak açıklanmıştı. Ücretleri gören oyun severler ise yurtdışında uygun fiyatlardan satışa sunulan bu hizmetin neden ülkemizde bu kadar pahalı olduğu konusunda serzenişte bulunmuştu.

Twitter‘da bir kullanıcı Nvidia GeForce Now resmi hesabını etiketleyerek sert bir soru sordu, cevabı ise oldukça kafa karıştırıcıydı.

Merty adlı kullanıcı; “Türkiye’deki fiyatlar neden 11 dolar? Aptal gibi mi görünüyoruz? ya da Avrupa’daki fiyatları kontrol etmeyeceğimizi mi düşündünüz?” diyerek bir soru sordu. Nvidia resmi hesabı ise; “Türkiye’deki resmi partnerimiz Turkcell, bunun hakkında daha fazla bilgiyi onlardan alabilirsiniz” diyerek fiyatlar hakkında bize değil onlara sorun der gibisinden bir cevap verdi.

Paket fiyatlarının açıklandığı gün ise “Jahrein” instagram üzerinden attığı bir hikayede, bir Turkcell çalışanının kendisine attığı mesajı paylaşarak normalde Nvidia’nın 90 TL gibi bir fiyat belirlediğini ama Turkcell’in bu fiyatı 75 TL’ye çektiğini iddia etmişti.

Bu durumda Turkcell mi yoksa Nvidia mı doğru söylüyor belli değil. İki taraf da topu birbirine attı.

Bu hikayede ise yanan yine oyuncular oldu!

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: GeForce Now Türkiye Fiyatları Hüsrana Uğrattı

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin