Geçtiğimiz ay resmi olarak ülkemizde faaliyete giren Nvidia’nın bulut tabanlı uygulaması GeForce Now’ın abonelik fiyatları sonunda belli oldu. Ancak açıklanan rakamlar oyun severleri biraz üzecek gibi.

Fiyatlar Cep Yakacak!

Türkiye’de ki aylık abonelik ücretinin en fazla 50 TL olması beklenirken, açıklanan rakamlar herkesi hayal kırıklığına uğrattı. Şuan için toplamda 3 farklı abonelik tarifesi bulunmakta.

1 – Basic Paket

Basic paket ücretsiz olarak, 1 saatle sınırlı oturum süresi, RTX seçeneği kapalı ve sunucunun belirli bir kapasitesi ayrılmış şekilde hizmet verecek. Deneme fırsatı sunan bu paketin oluşan yoğunlukta nasıl bir performans göstereceği merak konusu.

2 – Lansman Özel Premium Paket

Bu paket sadece lansmana özel tasarlanmış ve sadece sınırlı bir süre sunulacak. Paketin ücreti aylık 49.9 TL’den fiyatlandırılarak 3 ay boyunca geçerli Premium abonelik sunacak ve toplamda 149.7 TL olarak fiyatlandırılacak. Bu pakete alan kullanıcılar, öncelikli erişim hakkı ve uzatılmış oturum süresi ile RTX kalitesiyle oyun oynama deneyimine sahip olacak.

3 – Premium Paket

Bir nevi standart paket olarak da adlandırabileceğimiz bu paketin aylık abonelik ücreti 74.9 TL olarak açıklandı. Bu pakete sahip kullanıcılar, öncelikli erişim hakkı ve uzatılmış oturum süresi ile RTX kalitesiyle oyun oynama deneyimine sahip olacak.

Şunu da belirtmekte fayda var; GeForce Now üzerinden istediğiniz oyunları serbestçe değil sadece Steam veya Epic Games hesabınızda bulunan oyunları oynayabileceksiniz. Paket aboneliklerinin yanı sıra ayrıca oyun da satın almanız gerekecek .Yani oyunlarınızı özgürce oynayabilmek için bu paketi satın alıp aylık 74.9 TL ödemeniz ve istediğiniz oyunları da satın almanız gerekecek.

Nvidia tarafından hizmet sunulan ülkelerde 6 aylık paket 27,50 Euro’ya (Aylık 40 TL), ABD’de ise 25 Dolar’a (Aylık 35 TL) satılıyor.

Tayvan’da  aylık abonelik ücreti 299 NT (80 TL). Yıllık abonelik alanlara ise yüzde 50 indirim kampanyası da mevcut.

Güney Kore’de aylık 12.900 won (85 TL) olarak fiyatlandırılıyor.

Rusya’da  3 farklı firma ortaklığında hizmet sunuluyor. Ücretli paket aylık 999 ruble yani yaklaşık 100 TL’ye sunuluyor.

Japonya’da vergiler hariç aylık 1800 yen (125 TL) ödemeniz gerekiyor.

Peki Paket Alımı Nasıl Olacak?

GeForce Now paketleri ilk önce sadece sınırlı sayıda olacak ve GAME+ web sitesinde ön kaydını yaptıran kullanıcılara tarih baz alınıp sıraya konarak öncelik tanınacak. Bu oyuncular bir e-posta ile bilgilendirilecek.

Yayınlanan resmi açıklamaya göre GeForce Now powered by GAME+ ticari lansmanı 15 Mart tarihinde yapılacak ve önceden belirlenen kullanıcılar için paket alımları yapılabilecek.

Peki siz nasıl buldunuz fiyatları? Paket almayı düşünüyor musunuz?

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin