20 Haziran 2021 tarihinde Gamerbase Twitter hesabımızdan sizlere Özgür “woxic” Eker’in kuracağı Rüya Türk CS:GO takımını duyurmuştuk. Bugün ise gelen detaylar doğrultusunda rüya takımın gerçekleşmesine sayılı günler kaldı!

20 Haziran woxic Takım Duyurumuz

Bildiğiniz üzere woxic bir duyuru ile CS:GO takımı kurduklarını ve organizasyon aradıklarını paylaşmıştı. Bu duyuru sonrası herkes eski Space Soldiers kadrosu gibi sadece Türklerden oluşan ve tüm Türk yıldızların bir arada olduğu bir takım hayali kurmaya başlamıştı. İşte o hayallerimiz yakın bir zamanda gerçek oluyor!

XANTARES geçtiğimiz günlerde belki de bizim takım duyurusu Tweetimize yanıt olarak gelen “hulk gerçek olabilir mi” tepkilerine yanıt olarak “Bence HULK gerçek olabilir” tweetini atmıştı. Aynı zamanda XANTARES yakın zamanda woxic ile birlikte Muğla Fethiye’de beraber yat tatiline çıkmıştı ancak bunu ellerinden geldiğince saklamaya çalışmışlardı. İkili, hiç bir şekilde beraber bir fotoğraf paylaşmamış veya etkileşimde bulunmamıştı.

Image

Tüm bunlar gerçekleşirken Sangal Esports yönetim ekibinden Hamza Sönmez, Hollanda’nın Amsterdam şehrine Sangal Esports’un geliştireceği projelerin toplantılarını gerçekleştirmek üzere bir seyahat gerçekleştirmişti.

Seyehatin ardından kısa bir süre sonra Sangal Esports, şirket yapısını Hollanda’ya taşıdığını ve resmi şirket faaliyetlerini Hollanda ülkesinde gerçekleştireceğini duyurdu.

Gelişmeleri takip eden herkesin tahminleri kaynaklarımızca doğrulandı! Kaynaklarımızdan gelen bilgilere göre Rüya takım Sangal Esports bünyesi altında birleşebilir!

Muhtemel Sangal Esports Kadrosu

🇹🇷 Özgür “woxic” Eker (AWPer)
🇹🇷 İsmail Can “XANTARES” Dörtkardeş (IGL)
🇹🇷 Ömer “imorr” Karataş (Riffler)
🇹🇷 Buğra “Calyx” Arkın (Support)
🇹🇷 Ahmet “paz” Karahoca (Support/Riffler)

5. Oyuncunun Durumu

Kadroyu duyurduğumuz ilk Tweet’te 5. oyuncu henüz belli değil demiştik. xFloud’un kadroda yer alması konusunda görüşülüyordu ancak xFloud’un yurt dışından teklif almasından sonra oklar paz’a çevrildi. Kesin olmasa da rüya kadronun 5. oyuncusunun Ahmet “paz” Karahoca olması bekleniyor. Ayrıca kadro Sangal Esports ile anlaşırsa XANTARES‘ in BIG’ den ayrılması için bonservis bedelini Sangal Esports ödeyecek.

Koç Değişecek mi?

Kaynaklarımıza göre rüya kadronun koçluğunu Canpolat “hardstyle” Yıldıran yerine bir başkası üstlenebilir. Kadroda 5 Türk oyuncu bulunduğu için takımın koçu hardstyle olmasa bile büyük ihtimalle Türk olacak.

Rüya CS:GO takım kadrosu artık git gide kesinleşmeye devam ediyor ancak yukarıda belirttiğimiz gibi organizasyon hala tamamen kesinleşmiş değil. Kesinleşmesi için resmi duyuruları bekliyoruz.

English: https://gamerbase.org/sangal-acquires-turkish-super-csgo-team

Önceki içerikTürkiye Espor Basketbol Ligi Play-Off Maçları Başladı!
Sonraki içerikSources: Sangal Acquires woxic’s Turkish Super Team, Introducing XANTARES and Calyx

4 Yorum

  1. Herkes igl tecrübeli biri olsun diyor. Xantaresin eski rolü zaten igl, onu da geçtim xantares bu aga adam zaten yeteri kadar tecrübeli. Jer bu takımda yer alırsa takımın potansiyeline çok yazık olur diye düşünüyorum. Paz lı kadro zaten mükemmel duruyor. İgl yabancı olsun diyen anonim kardeşim niye böyle bir şey diyor anlamadım.

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin