Fransız temsilcisi Vitality dün cs_summit 6’nın upper bracket aşamasında karşılaştığı Alman temsilcisi BIG’i 2-1 yenerek finale çıkmaya hak kazandı.

cs_summit 6 Online: Europe, 24 Haziran- 5 Temmuz tarihleri arasında Avrupa’da online olarak düzenleniyor. Turnuvada 16 takım, 125.000$’lık ödül havuzu ve binlerce RMR puanı için kıyasıya mücadele ediyor.

16 takım önce 4 farklı gruba bölündü ve her gruptan 3 ekip playofflara çıkmaya hak kazandı. İkili eleme sistemiyle düzenlenen turnuvanın playoff aşamasında maçlar finale kadar bo3 olarak düzenlenecek. Büyük final ise bo5 üzerinden oynanacak ve 3 haritayı kazanan ekip, turnuvayı şampiyon olarak tamamlayacak.

Turnuvanın favorisi Vitality, B grubunu namağlup 1. olarak tamamlayıp playofflara çıkmaya hak kazandı. Playoff aşamasında Heroic, OG ve temsilcimiz Xantares’in takımı BIG’i yenen Fransız temsilcisi, büyük finale çıkan ilk takım oldu. Özellikle Vitality’in Fransız yıldızı ZywOo, gösterdiği performans ile takımının finale çıkmasını sağladı.

Vitality’in rakibi ise BIG ile OG arasında oynanacak olan Lower Bracket finalinin ardından belli olacak. Bo3 üzerinden bugün saat 19.00’da oynanacak olan lower bracket finalinde temsilcimiz Xantares’e başarılar diliyoruz.

 

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin