PS5’teki uzaktan oynatma özelliği artık PS4’de de artık mevcut durumda. Sony, bu sabah PS4 sistemine uzaktan Oynatma Uygulamasını menüye ekledi. Bu özellik oyunculara birden fazla oyun istasyonu kurmasında kolaylık sağlayacaktır. Örnek verecek olursak, yeni nesil konsolunuz oturma odasında odasında olsa bile artık başka odadan da oyununuzu açıp oynayabilirsiniz. Mevcut kontrol cihazlarını yeni Dualsense kontrol cihazlarına tercih eden oyuncular için de bu durum geçici olarak kullanılabilir.

REKLAMmonsters reloaded advertisement

Ağustos ayında konuşulan bir konuda Sony, DualShock 4 ve üçüncü taraf denetleyicilerin yalnızca yeni nesil konsolu ile sınırlı uyumluluğa sahip olacağını ve PS5 oyunlarında çalışmayacağını açıkladı. Ayrıca Sony, “PS5 oyunlarının, DualSense kablosuz denetleyicinin özellikleri de dahil olmak üzere platforma getirdiğimiz yeni özelliklerden faydalanması gerektiğine inanıyoruz” diye dile getirdi.

PS5 12 Kasım’da piyasaya sürülecek. Sony, kısa bir süre önce lansman satışlarının yalnızca çevrimiçi olacağını doğruladı.

Önceki içerikMSI Çin Fabrikasında Yangın.
Sonraki içerikWild Rift 1.0 Güncelleme Notları Yayımlandı

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin