Geçtiğimiz günlerde Smash Bros. topluluğu içerisindeki yüz kızartan suçlardan bahsetmiştik. O haberimize de buradan ulaşabilirsiniz. İşte bu suçlarda adı geçen ve topluluğun önemli yüzlerinden “ZeRo” bugün bazı açıklamalarda bulundu.

Gonzalo “ZeRo” aleyhindeki iddialar ilk kez 3 Temmuz’da kamuoyuna duyurulduktan sonra, ZeRo ve diğer suçlular arasında bir belirsizlik vardı. İlk suçlama, topluluk üyesi Jacqueline “Jisu” Choe tarafından Twitter’da duyurulmuştu.

Bu ilk suçlamayı takiben; diğer oyuncular ve topluluk üyeleri de -profesyonel oyuncu William “Leffen” Hjelte de dahil olmak üzere- Jisu’yu destekleyen ifadelerle ZeRo’ya karşı konuştu:

En ciddi suçlamalar ise “Katie” isimli anonim bir Twitter kullanıcısından geldi. “Katie”nin topluluk içerisinden olduğu, iddiaları güçlü kanıtlara dayandırmasıyla anlaşılabiliyor.

TwitLonger’da ZeRo’nun 14 yaşındaki bir genç kızı istismar ettiğini söyledi ve mesajların detaylarını paylaştı. Suçlamalarda ZeRo’nun genç kızdan zorla fotoğraflar istediği de açıkca görünüyor.

ZeRo’nun İlk Yanıtı
ZeRo, ilk yanıtında Katie’nin iddialarını doğrular nitelikle konuştu. Konuştuğu kızın 14 yaşında olduğunu bilmediğini belirten ZeRo, Katie’nin belirttiği müstehcenlik içeren resimler talep ettiği iddiası hakkında konuşmadı. Leffen’in ifadesine gelince ise o zaman olanları kabul etti ve davranışlarından dolayı özür diledi.

Bir devam tweetinde ise ZeRo, gelecekte herhangi bir Smash Bros. etkinliğine katılmayacağını belirtti.

Ancak şikayet eden oyuncular için ZeRo’nun ifadesi yeterli değildi ve iddiaların ana noktalarını ele almadı. Leffen ise ZeRo’nun ifadesinde yalan söylediğini iddia etti:

Diğer topluluk üyelerinin de konuşması ve ZeRo’nun yanıtını eleştirmesi ile Jisu tekrar Twitter’a girdi ve ZeRo’nun sahnedeki suiistimalini tam olarak ortaya çıkarmak için kanıtların toplandığını söyledi.

“ZeRo” İtiraf Etti
İddialara 4 Temmuz’da yanıt veren ZeRo, TwitLonger aracılığıyla son bir açıklama daha yaptı.

İfadesinde “herkesin artık durmasını” istedi. Ayrıca, insanların hak etmediği için onu savunmayı bırakması gerektiğini de belirtti. İtirafı içinde Katie’nin suçlamalarının da olduğunu söylerek, bunların genel olarak doğru olduğunu belirtti. ZeRo herkesten özür diledi.

Yeni bilgiler geldikçe bu haberimizi güncelleyeceğiz.

ZeRo, tüm zamanların en etkili Smash Bros. oyuncularından biriydi ve Smash 4 kariyeri boyunca 56 turnuva zaferi kazandı. YouTube kanalında ise milyon aboneye ulaşmış durumda.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Smash Bros. Topluluğundan Yüz Kızartan Suçlar

 

Önceki içerikBIG, cs_summit 6 Avrupa’da Mutlu Sona Ulaştı
Sonraki içerikHyper Scape Başarılı Olabilecek Mi ?

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin